A végrehajtó bizottság többek között ahhoz adta hozzájárulását, hogy vívásban mindegyik szakágban legyen csapatverseny, azaz nem szorul ki két szám, mint az utóbbi olimpiákon. Az eddigi rotációs rendszer alapján Tokióban a férfi tőr és a női párbajtőr következett volna.
Eldőlt az is, hogy atlétikában a 4x400 méteres vegyesváltó, úszásban a 4x100 méteres vegyesváltó, továbbá a férfi 800 és a női 1500 méteres gyorsúszás bekerül a műsorba. Kajak-kenuban, evezésben, lövészetben, súlyemelésben, vitorlázásban, cselgáncsban és ökölvívásban úgy módosulnak a versenyszámok, illetve a létszámok, hogy a női-férfi egyensúly jobban érvényesül.
Lesz cselgáncsban és íjászatban vegyes csapatverseny, asztaliteniszben vegyespáros, triatlonban vegyesváltó, kosárlabdában programba kerül a 3x3-as változat, BMX-ben freestyle-versenyeket, pályakerékpárban madisont is rendeznek.
A programbővülés ellenére 285-tel csökken a versenyzők létszáma a rióihoz képest.
Thomas Bach NOB-elnök úgy kommentálta a változásokat, hogy az új versenyszámokkal az olimpia fiatalosabb és városiasabb lesz, továbbá több nőnek jut benne szerep.
A NOB tavaly augusztusban új sportágként a gördeszkázást, a hullámlovaglást, a sportmászást, a karatét és a baseballt/softballt vette fel a 2020-as, tokiói játékok programjába.