Böde beállt a hajrára, fordított a Paks, de a 97. perces góllal iksz lett a vége a Kl-rájátszás odavágóján

2024.08.22. 20:00
Böde Dániel beállt, majd két perc múlva gólt rúgott a cseheknek (Fotó: Koncz Márton, archív)
A Konferencialiga rájátszásában a Paks a Mladá Boleslavhoz utazott a párharc első összecsapásán, és sokáig úgy tűnt, a csapatok beérik gól nélküli döntetlennel. Egy óra elteltével azonban a csehek előnyhöz jutottak, a Paks Böde Dániel vezérletével fordított, de a 97. percben jött az egyenlítés, így 2–2 lett a vége.

KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
RÁJÁTSZÁS, 1. MÉRKŐZÉS
Mladá Boleslav (cseh)–Paksi FC 2–2 (0–0)
Mladá Boleslav, Városi Stadion, 4000 néző. Vezette: Kikacseisvili (grúz)
MLADÁ BOLESLAV: Trmal – Kostka, Král, Králik, Fulnek – Sokala, Matejovszki – Masek (Pulkrab, 83.), Marecek (Langhamer, 59.), Kusej (Jawo, 83.) – Ladra. Vezetőedző: David Holoubek
PAKS: Simon B. – Ötvös, Kinyik, Lenzsér – Kovács K. (Vas G., 90+4.), Windecker, Vécsei (Balogh B., 78.), Papp K., Osváth – Haraszti (Böde, 78.) – Zimonyi (Tóth B., a szünetben; Silye 90+8.). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Kinyik (65. – öngól), Ladra (90+7.), ill. Böde (80.), Papp K. (85.)
Kiállítva: Lenzsér (90+6.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

TÖRTÉNETE TIZENHARMADIK NEMZETKÖZI KUPAMECCSE várt Csehországban a Paksi FC-re, amit joggal lehetett történelminek nevezni, hiszen az együttes még sohasem jutott el a rájátszásig. 2011-ben hat Európa-liga-találkozó jutott Böde Dánieléknek, tizenhárom esztendővel később pedig újabb kettő, majd csütörtökig jött még négy a Konferencialigában, hogy aztán nekifussanak annak a bizonyos történelmi mérkőzésnek, ahol a Mladá Boleslav jelentette az akadályt. Meglehet, a cseh csapatot kevesen ismerik hazánkban, de nem árt tudni, hogy az UEFA-kupában 2007-ben és 2008-ban is eljutott a csoportkörig. A Konferencialiga mostani kiírásában a litván Transinvestet kettős győzelemmel búcsúztatta (2–0, 1–0), majd az esélyesebbnek tartott izraeli Hapoel Beer-Seván (1–1, 4–2) is túljutott. A bajnokságban mindhárom idegenbeli meccsét elvesztette, ugyanakkor a két hazait megnyerte, számítani lehetett rá, hogy pályaválasztóként próbál majd kezdeményezni.

Ahogy arra számítani lehetett, a paksiak kapujában Simon Barnabás állt (az egyszeres válogatott Szappanos Péter el sem utazott a mérkőzésre, jó eséllyel Szaúd-Arábiában folytatja pályafutását), elöl viszont nem Tóth Barna kezdett, hanem Zimonyi Dávid, bízva abban, hogy a gyorsasága, mozgékonysága érvényesülhet. A hazai együttes kezdett jobban, elsősorban a Mladá Boleslav bal oldala volt aktív, ugyanakkor a labdabirtoklási fölény nagy helyzetet nem hozott. Kovács Krisztián jobb oldali elfutása után Haraszti Zsolt akár a vezetést is megszerezhette volna, ám ballábas lövésében nem volt elegendő erő, így Matous Trmalnak nem okozott gondot a hárítás. Egy paksi szögletet követő villámgyors hazai kontra megmutatta, jobb helyezkedésre, az emberek jobb elosztására van szükség, szerencsére Kinyik Ákos blokkolni tudott, a 28. percben viszont már csakis az egyedül kilépő Vasil Kusejen múlott, hogy nem szerzett vezetést a házigazda – a szélső ziccerben 12 méterről nem találta el a kaput. Három perccel később Haraszti beadása után Zimonyi lábában volt a vezető találat, ám a földről felpattanó labdát fölé lőtte, aztán Papp Kristóf fejesénél kellett védenie a hazai kapusnak: valahol azt lehetett érezni, kicsit rámenősebb támadófutballal több keresnivaló is lehetne.

Tóth Barna becserélésével számítani lehet rá, hogy a támadóharmadban sikerül majd többet megtartani a labdát, és bár ez a reméltnél kevesebbszer sikerült, a Mladá Boleslav nem volt képes olyan nyomást helyezni a Paksra, amely helyzetet eredményezett volna. A semmiből jött a csehek vezető találata, jobb oldali beadás után Kinyik Ákos lábáról pattant a kapuba a labda, nem sokkal később a VAR hosszasan vizsgálta, szabálytalankodtak-e Ötvös Bencével szemben a tizenhatoson belül, de nem járt a büntető. Érkezett Böde Dániel, aki nem sokkal később Papp Kristóf átadása után csinált egy higgadt cselt, majd ballal a bal sarokba lőtt! Hogy a 25-szörös válogatott támadó milyen sokat tud a futballból, megmutatta az a támadás, amelynél gólpasszt adott Papp Kristófnak, Úgy tűnt, győzelem lesz a vége, ám védhetetlen szabadrúgásgóllal egyenlített a Mladá Boleslav a 97. percben, ráadásul Lenzsér Bencét kiállította a játékvezető – nem lesz egyszerűbb a visszavágó hazai pályán sem. 2–2