Őrült visszavágó Felcsúton: a Puskás Akadémia hatgólos mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást a Kl-ben

2024.08.15. 23:00
Küzdelmes mérkőzésen harcolták ki a felcsútiak (fehérben) a továbbjutást (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó Konferencialiga selejtezőkörének 3. fordulójában a Puskás Akadémia az idegenben aratott 1–0-s győzelmet követően hazai pályán fogadta az örmény Ararat-Armeniát. A hazaiak már a 8. percben megszerezték a vezetést, de a szünetben már az örmények voltak előnyben, kiegyenlítve ezzel a párharcot. A lefújás előtti percekben úgy tűnt, hogy hosszabbításra mentik az örmények a találkozót, de Favorov utolsó pillanatban szerzett találatával a Puskás Akadémia 3–3-as eredménnyel kiharcolta a továbbjutást.

KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
PUSKÁS AKADÉMIA–ARARAT-ARMENIA (örmény) 3–3 (1–2)
Felcsút, Pancho Aréna, 1280 néző. Vezette: Genc Nuza (Fatlum Berisa, Bujar Szelimaj) – koszovóiak
PUSKÁS AKADÉMIA: Pécsi Á. – Maceiras, W. Golla, Stronati, Ormonde-Ottewill – Plsek (Favorov, 83.), Szolnoki (J. Levi, 63.), Nissilä – Soisalo (Komáromi Gy., 64.), Colley (Puljic, a szünetben), Nagy Zs. Vezetőedző: Hornyák Zsolt
ARARAT: Kucser – Hovhanniszjan, J. Queirós, Junior Bueno, E. Grigorjan (Gbomadu, 76.) – Ambarcumjan (Duarte, 58.), Nondi, Harutjunjan (Tera, 71.) – Szerobjan, A. Rodríguez (Ocansey, 59.), Yenne. Vezetőedző: Vardan Minaszjan
Gólszerző: Nagy Zs. (8., 47.), Favorov (90+4.), ill. Szerobjan (40.), Harutjunjan (44.), J. Duarte (85.)
Kiállítva: Nondi (62.)
Továbbjutott: a Puskás Akadémia, 4–3-as összesítéssel

A találkozó online, szöveges tudósítása itt olvasható.

EGYGÓLOS ELŐNYBŐL VÁRHATTA a Puskás Akadémia az Ararat-Armenia elleni Konferencialiga-párharc visszavágóját, miután 1–0-ra nyert Jerevánban a harmadik körös párharc első meccsén. A továbbjutás tétje nem volt csekély, hiszen a szakmai elismerés mellett a Fiorentina elleni, amolyan jutalomjáték várt a győztesre, és az UEFA pénzdíjazása is emelte a sorozat ezen szakaszának rangját, hiszen a rájátszásba jutó nem bajnokcsapatok legalább 750 ezer euróval gyarapodhatnak.

A felcsútiak szokásos 4–2–3–1-es felállásukban léptek pályára, összetételük ugyanaz volt, mint Örményországban, míg ellenfelük a 4–1–4–1-et erőltette a kinti 4–3–3 helyett. Nem a taktikai húzások egyikének, hanem nagy hibának köszönhette a PAFC, hogy a találkozó elején megszerezte a vezetést: Quentin Maceiras bedobása után Joao Queirós szándékával ellentétben saját kapuja felé, a védősor mögé csúsztatta a labdát, amire Nagy Zsolt lecsapott, és kíméletlenül kihasználta a ziccerét, jobbról éles szögből nagy erővel lőtte meg a labdát, amely a lécről vágódott a hálóba. Ez volt a 22-szeres válogatott futballista első gólja a nemzetközi kupaporondon.

Ezután a vendégeknél volt jócskán többet a labda, de a támadóharmadig ritkán jutottak el. A 25. percben kellett először hárítania Pécsi Árminnak, majd egy perccel később Urho Nissilä lövése után védett hatalmasat Danilo Kucser. A 37. percben intő jel volt, hogy Alexis Rodriguez tíz méterről az üres kapu fölé lőtte a labdát, a 40. percben Artur Szerobjan azonban már nem hibázott, pazar szabadrúgásgóllal egyenlített. A szünet előtt jött a feketeleves, Hovannesz Harutjunjan pályafutása valószínűleg legnagyobb gólját lőtte…

A második játékrész olyan jól indult, mint amilyen borzasztóan az első véget ért: két perc sem telt el, Nagy Zsolt egyenlített lendületes, szélen vezetett akció végén. Az utolsó fél órára kedvező helyzetbe került a házigazda: Amos Nondinak gurult el a gyógyszere, amiért Szolnoki Roland rángatva akart tőle labdát szerezni, a kenyai középpályás törlesztésképpen lekönyökölte a magyar futballistát, amiért piros lapot kapott. Emberelőnybe kerülve néhány perc után Jakov Puljic fejelt gólt, ám azt VAR-vizsgálatot követően les miatt érvénytelenítették. Az örmények igyekeztek kétszer tizenöt perces hosszabbításra menteni a párharcot, és sokáig úgy tűnt, nincs esélyük, többnyire Hornyák Zsolt többet kezdeményező együttesénél volt a labda. A rendes játékidő vége előtt néhány perccel azonban Jonathan Duarte bombagóljával az Ararat 3–2-es előnybe került, de mégsem lett belőle hosszabbítás, mert az utolsó szó a Puskásé volt: a 94. percben (!) Artem Favorov gyönyörű szabadrúgással egyenlített, és ezzel 4–3-as összesítéssel a Puskás Akadémia jutott tovább.