El: Korhuték kikaptak, az Inter hiába vezetett Angliában

2016.11.03. 23:04
Kasper Dolberg és Daley Sinkgraven az Ajax továbbjutásának örülhetett a végén (Fotó: Reuters)
A Korhut Mihállyal felálló Hapoel Beer-Seva kikapott a Sparta Praha  otthonában, míg a Southampton hazai pályán nyert az Inter ellen a labdarúgó Európa-liga K-csoportjában. Az Ajax megverte a Celta Vigót, ezzel továbbjutott a G-csoportból.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ

G-CSOPORT

Az biztos volt, hogy ha az Ajax legyőzi a Celta Vigót, az utolsó két forduló eredményétől függetlenül továbbjut a csoportból. Ennek megfelelően a holland csapat fölényben játszott a Celta Vigo ellen, a vezetést azonban csak a 41. percben szerezte meg. Ekkor Kasper Dolberg mutatott be egy nagyon finom megkerülős cselt, majd lőtt a spanyolok kapujába. A második játékrészben már jobban játszott a Celta, de a félidő közepén mégis úgy tűnt, hogy végleg eldőlt a három pont sorsa: előbb Bertrand Traoré remek cselei után Hakim Zijes passzolt közelről a kapuba, majd Amin Younes lőtte ki a vendégek bal alsóját.

Érthetetlen módon, a 3–0-s vezetés az amszterdamiakat zavarta meg, akik majdnem elszórakozták a meccs végét. John Guidetti ziccerből talált be, majd a 86. percben Iago Aspas pontos lövésével egy gólra zárkózott a spanyol együttes, amelynek volt még helyzete a 3–3-hoz, de egyenlítenie nem sikerült.

A másik mérkőzésen a Standard Liege kisebb meglepetésre három góllal nyert a Panathinaikosz otthonában, és pontszámban beérte a vigóiakat. A november 24-i Celta–Standard meccs így gyakorlatilag a második, még továbbjutó helyről fog dönteni.

Ajax Amsterdam (holland)–Celta Vigo (spanyol) 3–2 (Dolberg 41., B Traoré 68., Younes 71., ill. Guidetti 79., Aspas 86.)
Panathinaikosz (görög)–Standard Liege (belga) 0–3 (I. Cissé 62., Belfodil 76., 93.)

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Ajax 4 3 1 8–5 +3 10
2. Celta Vigo 4 1 2 1 7–6 +1 5
3. Standard Liege 4 1 2 1 6–4 +2 5
4. Panathinaikosz 4 1 3 3–9 –6 1

H-CSOPORT

A csoportkörben eddig gólt sem kapó Sahtar Doneck 18 másodperc elteltével hátrányba került a Gent otthonában, ám Kalifa Coulibaly találatára ötször válaszolt az ukrán gárda, és 5–3-as győzelmével nemcsak a továbbjutását, hanem a csoportelsőségét is bebiztosította. Négy forduló után nem rossz teljesítmény.

A Braga megszerezte első győzelmét, és a Konyaspor elleni sikerével a csoport második helyére ugrott.

Braga (portugál)–Konyaspor (török) 3–1 (Velázquez 34., Eduardo 45+1., ill. Rangelov 30.)
Gent (belga)–Sahtar Doneck (ukrán) 3–5 (K. Coulibaly 1., Perbet 83., Milicevic 89., ill. Marlos 36. – 11-esből, Taison 41., Sztyepanenko 45+3., Fred 68., Ferreyra 87.)

I-CSOPORT

A Schalke annak tudatában fogadta a Krasznodart, hogy egy esetleges győzelemmel tovább is juthat. A németek ezért már az első félidőben az oroszok tudtára adták, hogy milyen célért harcolnak: Júnior Caicara és Nabil Bentaleb három percen belül betalált.

A második játékrészben már nem változott az eredmény, és mivel a Salzburg a koreai Kvang Hi Csan egy perc alatt szerzett duplájával 2–0-ra nyert a Nice vendégeként, a Schalke két fordulóval a vége előtt már biztosan továbbjutott.

Schalke (német)–Krasznodar (orosz) 2–0 (Caicara 25., Bentaleb 28.)
Nice (francia)–Salzburg (osztrák) 0–2 (Kvang 71., 72.)

J-CSOPORT

A csoportot vezető Fiorentina hozta a kötelezőt az első három meccsén csak egy pontot szerző Liberec ellen. Josip Ilicic és Nikola Kalinic első félidőben szerzett gólja után a második játékrészben Cristoforo állította be a 3–0-s végeredményt.

Az azeri Qarabag a két héttel ezelőtti nagy sikere után ismét legyőzte, ezúttal 1–0-ra a PAOK-ot, így feljött a második helyre.

Fiorentina (olasz)–Liberec (cseh) 3–0 (Ilicic 30., Kalinic 42., Cristoforo 73.)
PAOK (görög)–Qarabag (azeri) 0–1 (Michel 69.)

A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Fiorentina 4 3 1 11–2 +9 10
2. Qarabag 4 2 1 1 6–7 –1 7
3. PAOK 4 1 1 2 2–4 –2 4
4. Slovan Liberec 4 1 3 4–10 –6 1

Samir Handanovic  hiába védett újra tizenegyest, az Inter kikapott a Southamptontól (Fotó: Reuters)
Samir Handanovic hiába védett újra tizenegyest, az Inter kikapott a Southamptontól (Fotó: Reuters)

K-CSOPORT

Korhut Mihály ezúttal is kezdőként lépett pályára a Hapoel Beer-Sevában, végig a játéktéren is maradt, de akárcsak hazai pályán, Prágában is vesztes csapat tagja volt a Sparta ellen. A hazaiak egy öngóllal és a veterán David Lafata találatával már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést, amelyet Vad II István és stábja vezetett.

A másik találkozón az Inter szerzett vezetést, csakhogy a Southampton képes volt fordítani – még úgy is, hogy az első félidő hajrájában Dusan Tadics büntetőjét a vendégek kapusa, Samir Handanovic hárította. A második félidőben Virgil van Dijk egy kipattanóból egyenlített, míg az angol csapat győztes góljához jó adag szerencse is kellett – Nagatomo Jutóról a saját kapujába vágódott a labda.

Sparta Praha (cseh)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 2–0 (Bitton 23. – öngól, Lafata 38.)
Southampton (angol)–Internazionale (olasz) 2–1 (Van Dijk 64., Nagatomo 70. – öngól, ill. Icardi 33.)

L-CSOPORT

Korábban még nem volt példa arra, hogy a Villarreal kikapjon török csapattól. Most megtörtént ez is: az európai kupaporondon újonc Osmanlispor az örökifjú kameruni Pierre Webó és a román Raul Rusescu góljával legyőzte a spanyol csapatot, méghozzá annak otthonában. Rusescu a legutóbbi 16 európai kupameccsén 12-szer talált a kapuba.

FC Zürich (svájci)–Steaua Bucuresti (román) 0–0
Villarreal (spanyol)–Osmanlispor (török) 1–2 (R. Hernández 46., ill. Webó 8., Rusescu 75.)