Schumacher volt a leggyorsabb a főpróbán

2006.06.10. 12:18
A hétszeres világbajnok Michael Schumacher volt a leggyorsabb a Formula–1-es Brit Nagydíj harmadik szabadedzésén. A délutáni időmérő főpróbájának számító gyakorláson a Ferrari német versenyzője közel fél másodpercet vert a második helyen záró Nick Heidfeldre.
Michael Schumacher a legesélyesebb a pole pozícióra Silverstone-ban
Reuters
Reuters

Michael Schumacher az általa 2004-ben felállított 18:18,739 perces hivatalos körrekordnál két másodperccel gyengébb eredménnyel (1:20,919) végzett az élen a Formula–1-es Brit Nagydíj harmadik szabadedzésen. Tavaly Fernando Alonso közel egy másodperccel volt gyorsabb a délutáni kvalifikáció előtti utolsó tréningen (1:20,077 perc).

A Ferrari remek formáját mutatja, hogy Schumacher csapattársa, Felipe Massa harmadik lett a német Nick Heidfeld (BMW-Sauber) mögött.

Meglepetésre a két Renault csak az ötödik és a hatodik helyen zárt, ami persze nem jelent semmit abból a szempontból, hogy mind a világbajnoki címvédő Fernando Alonso, mind csapattársa, Giancarlo Fisichella esélyes a pole pozííció megszerzésére.

Mint ahogyan esélyes a Monte-Carló-i futamon remek formát mutató, ám műszaki hiba miatt a versenytáv kétharmadánál kiesett Kimi Räikkönen is. A McLaren-Mercedes finn klasszisa tizenkét kört tett meg az 5141 méter hosszú pályán, és a negyedik legjobb időt autózta.

A Jégember egyébként a napokban úgy nyilatkozott: egyelőre nem képes a futamgyőzelmekért harcolni, egyszerűen azért, mert az autója nem elég gyors hozzá.

Räikkönenhez képest elég peches volt a másik McLaren-Mercedesszel versenyző Juan Pablo Montoya, aki csak hét kört tudott megtenni, majd tíz perccel a tréning vége előtt műszaki hiba miatt az autója megállt.

Egyelőre gondjai vannak a Williamseknek is. Mark Webber és Nico Rosberg ugyanis a mezőny végén zárt, és mindkettő több mint három másodperces kapott Michael Schumachertől.