Alonso mesterhármasa, már 23 pont az előnye

2006.06.11. 14:36
Az élről induló Fernando Alonso nagy fölénnyel nyerte az 57. Formula 1-es világbajnokság Brit Nagydíját, s összetettben már 23 ponttal előzi meg a Silverstone-ban mögötte második Michael Schumachert, a hétszeres világbajnokot. A dobogó legalsó fokára Kimi Räikkönen állhatott. Alonso sorozatban harmadik, összesen tizenharmadik futamgyőzelmét ünnepelte.
Fernando Alonso megállíthatatlan

Szavazás

Ki lesz a Formula–1 világbajnoka 2006-ban?

Írja be az itt látható számot!
A rajt gyakorlatilag eseménytelen volt: Fernando Alonso megőrizte az első helyet Kimi Räikkönen és Michael Schumacher előtt. A korábban már két, kisebb koccanást túlélő Ralf Schumacher pont Mark Webber elé csúszott vissza, a két pilóta összeütközött a mezőny második felében, mindketten gyorsan be is fejezték a nagydíjat. A baleset miatt az első kör végén beküldték a biztonsági autót.

A safety-car két körön át vezette a mezőnyt, majd a hétszeres világbajnok azonnal meg is támadta Räikkönent, aki csak egy veszélyes manőverrel tudta megőrizni pozícióját, mindössze néhány centiméter hiányzott az ütközéshez.

A 9. körben a hátsó régióból felzárkózni akaró Jenson Button kisodródott, s nem is tudott kivergődni a kavicságyból, mert még a pályán kigyulladt a Honda motorja. A kisebb intermezzo után Alonso folyamatosan növelte előnyét, a korábbi egy másodpercnél is kisebb különbség után a 16. körben már közel 4 mp-vel előzte meg Räikkönent.

A 18. körben M. Schumacher kiment tankolni, így csappatársa, Felipe Massa örökölte meg a harmadik helyet. Räikkönen a következő körben járt a boxban, míg Alonso tovább száguldott az élen. Vagyis minden arra utalt, hogy a Renault spanyol klasszisa úgy volt a riválisok előtt, hogy több üzemanyaggal rajtolt. A tavalyi világbajnok a 22. körben állt ki, majd vissza is tért Räikkönen és M. Schumacher elé, természetesen az élre.

A futam felénél Alonso simán, 13 mp-cel vezetett a finn és a német versenyző előtt. Úgy tűnt, az összetettben simán éllovas oviedói klasszist csak műszaki hiba foszthatja meg az újabb diadaltól.

Michael Schumacher a 41. körben járt másodszor a boxban, majd a következő körben Räikkönen következett, de meglepetésre nem tudott visszatérni a hétszeres világbajnok elé. Alonso a 44. körben ment tankolni, s nagy előnnyel tért vissza az élre.

A hajrá már nem hozott izgalmakat, a dobogósok sorrendje állandósult, mert túl nagyok voltak a különbségek. Igaz, Giancarlo Fisichella alaposan megközelítette a harmadik helyen álló, s váratlanul lelassuló Räikkönent, de esélye sem volt az előzésre.