F1: A Williams elbaltázta a női pilóta bevetését - Lauda

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.07.19. 13:07
Niki Lauda szerint a Williams nagy reklámlehetőséget szalasztott el, amikor nem tette lehetővé Susie Wolff számára, hogy a Német Nagydíj első szabadedzését az élmezőnyben zárja. Az osztrák szerint most mindenki a rivális csapatról beszélne, így viszont a hölgy csak egy volt a sok pilóta közül.

„Megemelem a kalapom Susie előtt, remek munkát végzett, rászolgált a lehetőségre, nem vallott szégyent – mondta Lauda. – Ugyanakkor nem értem a Williamst. Beültet az autójába egy 31 éves nőt, akinek nincs esélye arra, hogy a csapatnál versenyen is induljon. Mi ez, ha nem reklámfogás? És ha már ilyen akciójuk van, miért nem tettek érte annyit, hogy kiengedik majdnem üres tankkal és szuperlágy gumikon? Akkor az első helyek közelében zárt volna, és mindenki róla, illetve a csapatáról beszélne. Ez hatalmas elszalasztott lehetőség, bizony jól elbaltázták."

Lauda szerint Wolff ugyanazt a programot teljesítette, mint amit Valtteri Bottas teljesített volna a helyében. A skót hölgy – aki a Mercedes sportigazgatójának, a Williamsben 10 százalékos részesedést birtokló Toto Wolffnak a felesége – két tizeddel maradt el Felipe Massától, és a 15. lett az első szabadedzésen.

Legfrissebb hírek

Kivirágzott a Haas – az amerikaiak egyedi festéssel készülnek Szuzukára – képek

F1
22 órája

Cunoda azonnal dobogóra állna a Red Bull-lal a Japán Nagydíjon

F1
2025.03.30. 14:30

Banki ügyintézőből az F1 mókamestere – Eddie Jordan története

F1
2025.03.30. 10:19

A Ferrari jelentős fejlesztési csomaggal készül a Bahreini GP-re – sajtóhír

F1
2025.03.29. 16:37

Cunoda be fogja fejezni az idényt a Red Bullban – Marko

F1
2025.03.29. 12:06

„Tudjuk, hogy nem boldog" – Marko elismerte, hogy Verstappen nem örül a Red Bull döntésének

F1
2025.03.28. 13:08

„Gyermekkori álmom volt, hogy a Red Bull versenyzője legyek” – Lawson reagált a leváltására

F1
2025.03.27. 22:14

Megalázónak és pánikszerűnek minősítették a Red Bull pilótacseréjét – Verstappen kedvelte a posztot

F1
2025.03.27. 16:39
Ezek is érdekelhetik