Ricciardo nem lesz ott a Japán Nagydíj első szabadedzésén

H. L.H. L.
Vágólapra másolva!
2024.03.25. 18:38
F1 Abu Dhabi Testing
Ivasza az előző idény utáni abu-dzabi teszten vezette az akkor még AlphaTauri néven futó csapat autóját (Fotó: AFP)
A Formula–1-es Red Bull tanácsadója, Helmut Marko elárulta, hogy két hazai versenyzővel vágnak neki a soron következő japán Nagydíjnak, hiszen Daniel Ricciardo helyén Ivasza Ajumu kap lehetőséget az első szabadedzésen.

A szabályok szerint valamennyi Formula–1-es csapatnak kötelessége az aktuális idényben két nagydíj első szabadedzésén lehetőséget biztosítania olyan fiatal versenyzőnek, aki legfeljebb két versenyen rajtolt el a királykategóriában. Noha az alakulatok többnyire az év végére időzítik ezeket az alkalmakat, az RB az idény negyedik állomásán, Szuzukában lehetőséget ad a Red Bull fiatal pilótájának, Ivasza Ajumunak. 

Az elmúlt években a Formula–2-ben induló, míg most a japán Super Formula-bajnokságban versenyző fiatal Daniel Ricciardo ülését foglalhatja el az első egyórás tréningen, aminek értelmében az RB két japán versenyzővel nyitja meg a Japán Nagydíjat. 

Pénteken a juniorversenyzőnket, Ivasza Ajumut ültetjük az autóba, amivel teljes japán felállásunk lesz. Mi több, a szuzukai pályának feküdnie kell az RB kocsijának" – írta a Red Bull tanácsadója, Helmut Marko a Speedweek rovatában. 

38. AUSZTRÁL NAGYDÍJ
MÁRCIUS 22., PÉNTEK
1. szabadedzés1. Norris 1:18.564
2. szabadedzés1. Leclerc 1:17.277
MÁRCIUS 23., SZOMBAT
3. szabadedzés1. Leclerc 1:16.714
Időmérő1. Verstappen 1:15.915
MÁRCIUS 24., VASÁRNAP
Verseny1. Sainz, 2. Leclerc, 3. Norris
KÖVETKEZŐ VERSENYEK
Japán Nagydíj, SzuzukaÁprilis 7., 7.00
Kínai Nagydíj, SanghajÁprilis 21., 9.00
Miami Nagydíj, MiamiMájus 5., 22.00

 

 

Legfrissebb hírek

„Megnehezítem a saját életemet" – Norris elvesztette a vezetést a bajnokságban

F1
33 perce

„Mégis hova kellett volna mennie Verstappennek?" – a Red Bull értetlenkedett, az FIA érvelt

F1
1 órája

Piastri magabiztos győzelemmel állt a világbajnokság élére; Leclerc dobogóra vezette a Ferrarit Dzsiddában

F1
4 órája

Kulcsfontosságú rajt, trónfosztás, biztonsági autó és vonatozás – mit hozhat a szaúdi verseny?

F1
10 órája

„Pokoli küzdelem lesz magunk mögött tartani Piastrit" – a Red Bull taktikája bevált, de mit hoz a verseny?

F1
Tegnap, 0:32

„Agyátültetésre van szükségem” – Hamilton továbbra is szenved az időmérőn a Ferrarival

F1
2025.04.19. 22:52

„Cserben hagytam magamat. Cserben hagytam a csapatot” – Norris idiótának érzi magát

F1
2025.04.19. 22:10

Verstappen a pole pozícióban, Norris a falban zárta a dzsiddai időmérőt

F1
2025.04.19. 18:30
Ezek is érdekelhetik