„Hamilton újjászületett Silverstone-ban” – nemzetközi sajtóvisszhang a Brit Nagydíj után

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2024.07.08. 11:20
Hamilton öröme (Fotó: Getty Images)
A nemzetközi sajtó a győztes Lewis Hamiltont élteti a Formula–1-es Brit Nagydíj másnapján, miután a hétszeres világbajnok pilóta 945 nap után nyert ismét futamot, ráadásul kilencedszer diadalmaskodott hazai közönség előtt.

NAGY-BRITANNIA

The Sun: Lewis Hamilton sírva fakadt, miután a telt házas Brit Nagydíjon történelmet írt. Minden szurkoló talpra ugrott, amikor Hamilton áthaladt a célvonalon.

Daily Mail: Lewis Hamilton örömében és megkönnyebbülten könnyezett. 945 hosszú nap után szerezte meg pályafutása 104. futamgyőzelmét.

The Guardian: Lewis Hamilton nehéz körülmények között aratott történelmi győzelmet Silverstone-ban, ezzel végre véget ért a két és fél éve tartó ínséges időszak.

The Independent: A Formula–1 legsikeresebb versenyzőjének szinonimája. Mindig talpra áll. Az elmúlt 31 hónapban az ilyen napokról való álmodozás éltette.

Mirror: Az esős futam végén eloszlottak a felhők és kisütött a nap. Hamilton elhaladt a kockás zászló mellett és hallhatóan sírt, amikor a rádión megköszönte csapatának a munkát.

AUSZTRIA

Kurier: Először a holland, majd az osztrák himnusz – az osztrák futballszurkolók ebben reménykedtek ezen a hétvégén és a Brit Nagydíjra is ezt tervezte a Red Bull. Az osztrák válogatott álmai már kedden szertefoszlottak, a Formula–1-es csapaté pedig vasárnap.

Kleine Zeitung: Lewis Hamilton és Silverstone – ez egy különleges szerelmi kapcsolat immár 16 éve. Az akkor 23 éves brit pilóta 2008. július 6-án ünnepelt először hazai közönség előtt, most pedig már hétszeres világbajnokként kilencedszer nyert. A 39 esztendős versenyzőnek ez a siker is ugyanolyan különleges lehet, mint az első volt.

SVÁJC

Blick: Nyári mese a Formula–1-ben: 56 nyeretlen futam és 2021. december 5. óta először Sir Lewis Hamilton ismét a dobogó tetején. A 104. GP-siker.

SPANYOLORSZÁG

Sport: Közel három év telt el Lewis Hamilton mindeddig utolsó győzelme óta.

As: Hamilton megerősítette legenda-státuszát.

Marca: Lewis Hamilton két és fél év böjt után visszatért a Formula–1 tetejére. A hétszeres világbajnok igazi fesztiválhangulatban diadalmaskodott Silverstone-ban.

El País: Hamilton viharos sikerrel újjászületett Silverstone-ban.

OLASZORSZÁG

La Gazzetta dello Sport: Ismét Lewis Hamilton a király. Kilencedszer nyert Silverstone-ban, ami abszolút rekord.

Tuttosport: Szuper-Hamilton diadalmaskodott Verstappen előtt.

La Repubblica: A király. Lewis ünnepelt uralkodóként tért vissza hazájába. Hamilton 164 ezer, rá váró szurkoló előtt nyert Silverstone-ban. A kockás zászlót Brian May, a Queen gitárosa lengette.

FRANCIAORSZÁG

L'Équipe: A király visszatérése. A legendákat tisztelni kell és soha nem szabad őket temetni.