„Ez a román szurkolók és a román futball győzelme” – mondta közvetlenül az Európa-bajnoki részvétel kiharcolása után Anghel Iordanescu szövetségi kapitány, hozzátéve, hogy még nagyobb lett volna az öröm, ha hazai pályán érik el a továbbjutást jelentő győzelmet.Anghel Iordanescu szövetségi kapitány, hozzátéve, hogy még nagyobb lett volna az öröm, ha hazai pályán érik el a továbbjutást jelentő győzelmet.
A szakvezető ugyanakkor azt reméli, hogy a továbbjutás elindítja a román futball megújulásához szükséges változásokat is. A saját sorsát firtató kérdésre viszont csak annyit felelt: „Egyelőre örülünk a továbbjutásnak, a Iordanescu-problémával csak később foglalkozunk.”
Razvan Burleanu, a román szövetség elnöke viszont szinte azonnal megerősítette állásában a szövetségi kapitányt.
„Láthatják, milyen jól felkészítette a csapatot a meccsekre, ma is nagyon könnyű győzelmet arattunk. Nagy nap ez a román sport számára, ezzel a továbbjutással visszakerültünk a nemzetközi elitbe”– mondta Burleanu.
A feröeri győzelem hőse, Constantin Budescu szerint a második gólja tudatos lövésből, és nem lecsúszott beadásból született.
„Nagyon szerettem volna gólt szerezni, kapura küldtem a labdát. A továbbjutás a csapat érdeme, még ha én is lőttem a gólokat. Nagy volt rajtunk a nyomás, de jól kezeltük” – mondta a román média és a szurkolók által a csapatba követelt támadó.
Klubedzője, Marius Sumudica szerint viszont játékosa beadni készült a jobb szélről szerzett találata előtt.
„Ez nekem is nagy edzői siker. Tudtam, mire képes, és reméltem, hogy megkapja az esélyt. Ő igazi tízes, aki bármely pillanatban képes eldönteni a mérkőzést” – mondta az Astra trénere.
A legtöbb román honlap és tv-adó kiemeli, hogy a Franciaországban rendezett tornákra rendszerint ki szokott jutni a csapat, csak az 1960-as, négycsapatos kontinensbajnokságon nem volt ott Románia. A francia földön rendezett két világbajnokság (1938, 1998) és az 1984-es Eb után a jövő évi tornán is jelen lesz a román válogatott.