Hiába szerzett vezetést Svájc, Wales egy pontot megmentett

HATÁR DÁVID (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)HATÁR DÁVID (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.06.12. 14:45
Nagy volt a csata a pályán, mind a két csapat egy pontot szerzett (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-bajnokság A-csoportjának 1. fordulójában Wales 1–1-es döntetlent játszott Svájccal Azerbajdzsánban.

EURÓPA-BAJNOKSÁG
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
WALES–SVÁJC 1–1 (0–0)
Baki, Olimpiai Stadion, 8782 néző. Vezette: Turpin (francia)
Wales: Ward – C. Roberts, Rodon, B. Davies, Mepham – Morrell, Allen, Ramsey (Ampadu, 90+3.) – D. James (D. Brooks, 75.), K. Moore, Bale. Szövetségi kapitány: Rob Page
Svájc: Sommer – Elvedi, Schär, Akanji – Mbabu, Xhaka, Freuler, R. Rodríguez – Shaqiri (Zakaria, 66.) – Embolo, Seferovic (Gavranovic, 84.). Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic
Gólszerző: K. Moore (74.), ill. Embolo (49.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A csoport másik mérkőzésén
Törökország–Olaszország 0–3 (Demiral 53. – öngól, Immobile 66., Lo. Insigne 79.)

A pénteki nyitány – az olaszok 3–0-ra legyőzték a törököket Rómában – után szombat délután rendezték meg az A-csoport 1. fordulójának másik mérkőzését: Wales és Svájc Azerbajdzsánban találkozott egymással.

Ahogy azt előre is sejteni lehetett, a két csapat nem esett egymásnak, meglehetősen eseménytelenül telt el az első negyedóra. Aztán a 15. percben megérkezett az első helyzet, ráadásul Yann Sommernek rögtön bravúrt kellett bemutatnia: Kieffer Moore remek fejese után a svájci kapus szögletre nyomta a léc alá tartó labdát.

Öt perccel később a másik kapusnak, Danny Wardnak akadt munkája, a Leicester City játékosa lábbal mentett Fabian Schär remek sarkazása után. A folytatásban is inkább a svájciak veszélyeztettek többet, ám Haris Seferovic hiába próbálkozott távolról, majd az első félidő ráadásában a tizenhatoson belülről is, a kaput egyszer sem találta el.

A fordulás után sem változott a játék képe, s ennek gyorsan meg is lett az eredménye. A 49. percben Breel Embolo 17 méterről eleresztett lövése után Ward védett, ám Xherdan Shaqiri jobb oldali szögletét követően már a kapus sem tudott menteni, a védőjétől elszakadó Embolo az öt és feles vonaláról a kapu jobb alsó sarkába fejelte a labdát. 0–1

A Borussia Mönchengladbach 24 éves svájci csatára hatodszor volt eredményes a nemzeti csapatban, nagy nemzetközi tornán ez volt az első gólja.

Embolo gólja

A folytatásban Wales átvette a játék irányítását, többet birtokolta a labdát, de helyzeteket sokáig nem tudott kidolgozni. Aztán a 74. percben némileg váratlanul összejött az egyenlítés, egy kicsiben elvégzett szöglet után Joe Morrell jobb oldalról ívelte be a labdát, amelyet a lendületből érkező Kieffer Moore kilenc méterről a kapu jobb alsó sarkába csúsztatott. 1–1

A Cardiff City 28 éves csatára a 18. mérkőzésén a hatodik gólját szerezte a walesi válogatottban.

Moore gólja

Az egyenlítő találatot követően ismét Svájc került fölénybe, majd a 85. percben Mario Gavranovic révén újabb gólt szerzett, ám rövid videobírózás után les miatt – teljesen jogosan – érvénytelenítették a fél perccel korábban pályára lépő csatár gólját.

A 89. percben Gareth Bale lövését sikerült blokkolnia Manuel Akanjinak, majd az ötperces ráadásban hiába adódott több lehetőség is Vladimir Petkovic csapata előtt, elsősorban Wardnak köszönhetően nem született újabb gól, így 1–1-es döntetlennel zárult a mérkőzés.

Bale a meccs után beszédet tartott a csapattársaknak (Fotó: AFP)

SVÁJC – VÉGLEGES KERET (26 fő)
KAPUSOK: Yann Sommer(Mönchengladach – Németország),Yvon Mvogo(PSV Eindhoven – Hollandia),Jonas Omlin(Montpellier – Franciaország)
VÉDŐK: Ricardo Rodríguez(Torino – Olaszország),Fabian Schär(Newcastle United – Anglia),Manuel Akanji(Borussia Dortmund – Németország),Nico Elvedi(Mönchengladbach – Németország),Silvan Widmer(Basel),Loris Benito(Bordeaux – Franciaország),Kevin Mbabu(Wolfsburg – Németország),Eray Cömert(Basel),Becir Omeragic(FC Zürich),Jordan Lotomba(Nice – Franciaország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Granit Xhaka(Arsenal – Anglia),Xherdan Shaqiri(Liverpool – Anglia),Steven Zuber(EintrachtFrankfurt – Németország),Denis Zakaria(Mönchengladbach – Németország),Remo Freuler(Atalanta – Olaszország),Edimilson Fernandes(Mainz – Németország),Djibril Sow(Eintracht Frankfurt – Németország)
TÁMADÓK: Haris Seferovic(Benfica – Portugália),Admir Mehmedi(Wolfsburg – Németország),Breel Embolo(Mönchengladbach – Németország),Mario Gavranovic(Dinamo Zagreb – Horvátország),Ruben Vargas(Augsburg – Németország),Christian Fassnacht(Young Boys)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Vladimir Petkovic

WALES – VÉGLEGES KERET (26 fő)
KAPUSOK: Wayne Hennessey(Crystal Palace – Anglia),Danny Ward(Leicester City – Anglia),Adam Davies(Stoke City – Anglia)
VÉDŐK: Chris Gunter
(Charlton Athletic – Anglia),Ben Davies(Tottenham – Anglia),Connor Roberts(Swansea City – Anglia),Ethan Ampadu(Chelsea – Anglia),Chris Mepham(AFC Bournemouth – Anglia),Joe Rodon(Tottenham – Anglia),Tom Lockyer (Luton Town – Anglia),Neco Williams(Liverpool – Anglia),Rhys Norrington-Davies(Sheffield United – Anglia),Ben Cabango(Swansea City – Anglia)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Aaron Ramsey
(Juventus – Olaszország),Joe Allen(Stoke City – Anglia), Jonny Williams(Cardiff City),Harry Wilson(Liverpool – Anglia),Daniel James(Manchester United – Anglia),David Brooks(AFC Bournemouth – Anglia),Joe Morrell(Luton Town – Anglia),Matt Smith(Manchester City – Anglia),Dylan Levitt(Manchester United – Anglia),Rubin Colwill(Cardiff City)
TÁMADÓK: Gareth Bale
(Real Madrid – Spanyolország),Kieffer Moore(Cardiff City),Tyler Roberts(Leeds United – Anglia)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Rob Page