Sallai Roland: Szörnyű volt így látni Varga Barnabást, érte is játszottunk

PÓR KÁROLYPÓR KÁROLY
• Stuttgart
2024.06.24. 00:47
Sallai Roland (Fotó: Szabó Miklós)
A Skócia–Magyarország (0–1) mérkőzés utáni sajtótájékoztatón a meccs legjobbjának megválasztott Sallai Roland is értékelt.

Sallai Rolandot először Varga Barnabás sérüléséről kérdeztük.

Nagyon szörnyű volt Varga Barnit így látni, stabil az állapota, valószínűleg kisebb műtét vár rá, de azért szorítunk mindannyian, hogy mielőbb velünk legyen. Szörnyű dolog történt, érte is harcoltunk.”

Sallai Roland Csoboth Kevin győztes góljáról is beszélt.

Kevin gólja fantasztikus volt, hogy a századik percben sikerült gólt szerezni. Bízunk benne, hogy a többi eredmény úgy alakul, hogy tovább tudunk jutni."

Ezután a Nemzeti Sporttól Bodnár Zalán kollégánk arról kérdezte, mit szól hozzá, hogy ő a harmadik magyar játékos, akit Eb-meccsen a legjobbnak választottak és az eddig kétszer megválasztott Kleinheisler Lászlóhoz hasonlóan ő is a Puskás Akadémiában nevelkedett.

„A Puskás Akadémiának jó lehet azt látni, hogy ilyen játékosok kerülnek ki és ilyen díjakat tudnak nyerni. Reméljük, nem ez volt az utolsó ilyen meccs, és még sok ilyen díjat nyerünk."

EURÓPA-BAJNOKSÁG, NÉMETORSZÁG
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
SKÓCIA–MAGYARORSZÁG 0–1 (0–0)
Stuttgart, Stuttgart Aréna 54 000néző. Vezette: Facundo Tello (Gabriel Chade, Ezequiel Brailovsky) – argentinok
SKÓCIA: Gunn – Ralston (McLean, 83.), Hendry, Hanley, McKenna, Robertson (Morgan, 89.) – McGinn (Amstrong, 76.), Gilmour (Christie, 83.), McGregor, McTominay – Ché Adams (Shankland, 76.). Szövetségi kapitány: Steve Clarke
MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Botka, W. Orbán, Dárdai M. (Szalai A., 74.) – Bolla (Csoboth K., 86.), Schäfer, Styles (Nagy Á., 61.), Kerkez (Nagy Zs., 86.) – Szoboszlai D., Varga B. (Ádám M., 74.), Sallai R. Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Gólszerző: Csoboth K. (90+10.)
Sárga lap: Styles (18.), W. Orbán (26.), Schäfer (44.), McTominay (50.), Kleinheisler (75., pályán kívül), Csoboth K. (90+11.)