Király Gábor elárulta, milyen kapusként odaállni egy büntetőhöz

Sári RolandSári Roland
Vágólapra másolva!
2024.07.09. 11:52
Király Gábor megosztott pár „belsős információt” a tizenegyesvédésről (Fotó: Meder István)
A 108-szoros magyar válogatott Király Gábor a Nemzeti Sportrádióban mesélte el, milyen kapusszemszögből egy tizenegyespárbaj.

Az idei, németországi Európa-bajnokság kieséses szakaszában már több alkalommal is tizenegyespárbajra került a sor, ahol nem meglepő módon rengetegszer a kapusoké a főszerep. Emlékezetes volt például Diogo Costa tökéletes teljesítménye Szlovénia ellen, vagy a múlt heti Anglia–Svájc találkozón Jordan Pickford „puskája”. 

Mindezek után a magyar válogatott legendás kapusa is megosztott néhány „belsős információt” a büntetők lélektanáról.

„Ahogy a játékos elmegy a labdáért, a kapus már méregeti, hogy mennyre izgul. Nekünk később kell beállni a kapuba, mint ahogy a büntetőt rúgó játékos leteszi a labdát, ezzel is játszva az idegeivel. Rengeteg olyan dolog van, amivel tudtam húzni az időt. Ezek mind olyan mentális dolgok, amikkel akár egy Thierry Henryt, egy Cristiano Ronaldót vagy akár egy David Beckhamet is el lehet bizonytalanítani a labda mögött.” 

„Minden helyzet teljesen más, rengeteg összetevője van egy ilyen szituációnak. A másodperc töredéke alatt a játékos apró mozdulataiból kell következtetéseket levonni” – tette hozzá a klasszis kapus. 

Az interjúban Király Gábor még arról is beszélt, milyen érzés, ha a válogatottban egy klubtárs ellen kell beállni büntetőt védeni. 

„Én azt gondolom, ha egy ilyen játékos, akivel folyamatosan gyakorlod a tizenegyeseket, veled kerül szembe, akkor mind a két fél gondolkodik. Számomra az nagy segítség, hogy többször gyakoroltunk már együtt, de ez nem azt jelenti, hogy ki is tudtam volna ismerni.”

EB 2024, ELŐDÖNTŐ
JÚLIUS 9. – KEDD
21.00: Spanyolország–Franciaország, München (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
JÚLIUS 10. – SZERDA
21.00: Hollandia–Anglia, Dortmund (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

 

Legfrissebb hírek

Nikházi Márk: Géza rutinosabb edző, azt gondolom, nagyon simán megoldja majd a feladatot

Labdarúgó NB II
11 órája

Kovács István: Emanuele Renzinivel óriásit nyert a magyar ökölvívás

Ökölvívás
2025.03.16. 11:22

Battai Sugár: A kudarcok mellett a sikerek feldolgozásán is dolgoznom kell

Egyéb egyéni
2025.03.12. 19:33

Nagy Péter: A magyar súlyemelésnek nincs még négy éve

Egyéb egyéni
2025.03.11. 20:41

Takács Boglárka szívéhez közelebb került a 60 méter, s várja már a vb-t, akárcsak a szabadtéri szezont

Atlétika
2025.03.11. 19:30

Szavazás: állítsuk össze minden idők legjobb magyar labdarúgó-válogatottját!

Magyar válogatott
2025.03.11. 16:52

Kropkó Márta: Akkor úgy éreztem, hogy az álmaim törtek ketté

Egyéb egyéni
2025.03.10. 17:47

A világjátékokra és az olimpiára is készülnek a fallabdázók

Egyéb egyéni
2025.03.09. 11:17
Ezek is érdekelhetik