Vb 2010: fordítottak az amerikaiak és az ukránok is

2010.05.29. 22:01
A világbajnoki résztvevő Egyesült Államok és Ukrajna fordulatos meccsen verte Törökországot, illetve Romániát.

Az amerikaiak Philadelphiában fogadták a törököket, akik nem voltak udvarias vendégek, és a 26. percben Turan góljával megszerezték a vezetést. A házigazdáknak csak egy óra elteltével sikerült egyenlíteniük Altidore révén, de aztán a 75. percben Dempsey a győztes gólt is megszerezte a számukra.

Az ukrán válogatott Lvovban fogadta Romániát, és Alijev találatával már a 15. percben megszerezte a vezetést. A vendégek azonban a második félidő elején Tamás és Niculae góljaival megfordították a mérkőzést.

A hazaiak aztán negyedórával a lefújás előtt Konoplijanka góljával egyenlítettek, majd három perccel később a nem sokkal korábban még az ukrán kapuba betaláló Tamás a sajátjába lőtt, ezzel beállítva a 3–2-es ukrán sikert.

FELKÉSZÜLÉS
Egyesült Államok–Törökország 2–1 (Altidore 59., Dempsey 75., ill. Arda Turan 26.)
Ukrajna–Románia 3–2 (Alijev 15., Konoplijanka 75., Tamás – öngól 78., ill. Tamás 54., Niculae 63.)