Vb 2014: Bahrein megrúgta a szükséges tíz gólt, mégis kiesett

Vágólapra másolva!
2012.02.29. 16:48
Címkék
Bahrein majdnem véghezvitte a lehetetlent, ám végül hiába győzött 10–0-ra a fiatal csapattal felálló Indonézia ellen, Katar a hajrában egyenlített Iránban, így megtartotta az E-csoport második helyét, és bejutott a 2014-es labdarúgó-világbajnokság ázsiai selejtezőjének tízes döntőjébe.

Miután a 71. percben Iszmail Abdullatif megszerezte második gólját, és Bahrein már 8–0-ra vezetett, úgy tűnt, a gólzuhatag meghozza a továbbjutást, hiszen a másik mérkőzésen a közvetlen vetélytárs, Katar vesztésre állt, azaz eltűnt a két csapat között szerda reggel még meglévő hárompontnyi és kilencgólnyi különbség.

A bahreiniek fáradozásai akkor mentek veszendőbe, amikor a teheráni mérkőzés 86. percében Kaszola Mohamed megszerezte Katar egyenlítő gólját: a 2–2 révén a 2022-es vb házigazdája kísérheti el a már korábban továbbjutó Iránt a zónadöntőbe.

Az A-csoportban az volt a kérdés, hogy a délelőtt Kínában vereséget szenvedő Jordánia vagy Irak jut-e tovább az első helyen. Nos, a kérdés nem volt igazából kérdés, a 2007-es Ázsia-bajnok Irak könnyedén érvényesítette a papírformát Szingapúr ellen.

A SZERDAI ÁZSIAI VB-SELEJTEZŐK ÖSSZEFOGLALÓJÁT ITT OLVASHATJA!

A 2014-ES LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG SELEJTEZŐI
ÁZSIAI ZÓNA, 3. SELEJTEZŐKÖR
A-CSOPORT
Irak–Szingapúr 7–1 (Karrar Dzsaszim 4., Junisz Mahmud 11., 61., 93., Hauar Mohammed 22. – 11-esből, Akram 36. – 11-esből, Musztafa Karim 47., ill. Abdul 28.)
Korábban játszották: Kína–Jordánia 3–1
A csoport végeredménye: 1. Irak 15 pont, 2. Jordánia 12, 3. Kína 9, 4. Szingapúr
E-CSOPORT
Bahrein–Indonézia 10–0 (Abdullatif 5., 71. – az elsőt 11-esből, Tajeb 15., 60., 65., Abdulrahman 34., 41. – az elsőt 11-esből, Dija 62., 82., 94.)
Irán–Katar 2–2 (Dejagah 4., 50., ill. Kalfan 9. – 11-esből, Mohamed 86.)
A csoport végeredménye: 1. Irán 12 pont, 2. Katar 10, 3. Bahrein 9, 4. Indonézia 0
AZ ÁZSIAI ZÓNADÖNTŐ RÉSZTVEVŐI
Irak Jordánia
Dél-Korea
Libanon
Üzbegisztán Japán
Ausztrália Omán
Irán Katar
Legfrissebb hírek

Elszámolt jubileum és vereségek: nem mindenkinek volt ünnepi az 500. NB I-es meccs

Labdarúgó NB I
12 perce

Autóbalesetben hunyt el a 2008-as Eb-n szereplő labdarúgó

Minden más foci
16 perce

Perl Zoltán az idény legjobbjai között a férfi kosárlabda BL-ben

Kosárlabda
32 perce

Jelena Brooks: A védekezés a fegyverünk

Kosárlabda
50 perce

Ligetvári szerint a Veszprém megmutatta a szebbik arcát a Szeged elleni rangadón

Kézilabda
54 perce

Szendrei Norbert végre legyőzné a ZTE-vel a DVSC-t

Labdarúgó NB I
1 órája

„Hatalmas fejlődés lesz a magyar hokinak és a Ferencvárosnak” – vélemények az FTC ICEHL-hez való csatlakozásáról

Jégkorong
1 órája

Klubcsúcsot állíthat be az RB Leipzignél Lőw Zsolt

Német labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik