Hollandia: Sneijder addig nem játszik, amíg nincs formában - Van Gaal

2013.06.07. 21:32
A holland labdarúgó-válogatott pénteken felkészülési mérkőzésen 3–0-ra legyőzte Indonéziát, a szövetségi kapitány Louis van Gaal viszont nem volt teljesen elégedett. A 61 éves szakember például Wesley Sneijder egészségi állapotát is kifogásolta.
A találkozón Sneijder kezdőként végigjátszotta ez első félidőt, de a szünetben Van Gaal lekapta őt a pályáról, így a csapatkapitányi karszalag Robin van Persie-re került át.„Nem volt teljesen egészséges, ez már lassan egy éve így van – idézi Van Gaalt az SBS6. – Ez nagyon meglátszott a pályán. Amíg nincs formában, addig nem léphet pályára és egyben nem lehet csapatkapitány.”A hollandok a szünetben még 0–0-ra álltak Jakartán, a második játékrészben viszont háromszor is betaláltak, így végül simán nyertek.„Az első félidőben nem voltunk elég nyugodtak, amikor nálunk volt a labda. Emellett számos helyzetet is kihagytunk. Ha a szünetben 0–0 az eredmény, akkor valami nem stimmel a gépezettel. A második negyvenöt perc sokkal jobb volt. Jobbnál jobb megoldásokkal rukkoltak elő a játékosok, mindenki kivette a részét a sikerből – tette hozzá a holland szövetségi kapitány.