Felkészülés: a spanyolok a 92. percben egyenlítettek Chile ellen

2013.09.10. 21:59
Víctor Valdés nem feltétlenül volt mindig elégedett a két középső védő, Raúl Albiol és Sergio Ramos teljesítményével <br />(Fotó: Action Images)
A spanyol labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott Chilével Genfben. A világbajnoki címvédő a szünetben egygólos hátrányban volt, és csak a hosszabbításban egyenlített Jesús Navas révén.

Világbajnoki selejtező híján a spanyolok barátságos mérkőzést játszották, és az elmúlt időszak bevett szokásához hasonlóan dél-amerikai ellenfelet találtak magukat, a CONMEBOL-zónában jól álló chileiek pedig kifejezetten kellemetlen ellenfélnek bizonyultak Genfben.

Jorge Sampaoli csapata már az 5. percben megszerezte a vezetést, amikor Mauricio Isla találta meg egy jó labdával Eduardo Vargast, aki kihasználta, hogy a spanyol védelem nem egyszerre lépett ki, és kilenc méterről bepasszolta a labdát Víctor Valdés mellett. 0–1

A spanyolok a félidő közepére összeszedték magukat, a kapura leginkább Pedro volt veszélyes, ám lövése mellé ment, de a másik oldalon is érezni lehetett: a világbajnok védelme ebben a formában könnyen zavarba hozható. A 37. percben egyenlítettek az ibériaiak: Pedro pontos beadását Roberto Soldado fejelte öt méterről a hálóba, Claudio Bravo hiába ért bele a labdába, az erős fejes ellen tehetetlen volt. 1–1

A spanyolok akár a vezetést is megszerezhették volna, ám Cesc Fabregas lövése után a labda kipattant a kapufáról. A válasz a chileiektől nem késett soká: Alexis Sánchez labdája után ismét Eduardo Vargas került helyzetbe, és ballábas lövése után a labda a jobb alsóban kötött ki. 1–2

A második játékrészben az állandó cserék és az óvatos tempó miatt ritkán alakult ki folyamatos játék, és érdekesmód az előnyben lévő Chile veszélyesebben játszott kapura, Vargas akár mesterhármast szerezhetett volna, de Sánchez fejese is csak centikkel kerülte el a kaput.

A hajrában aztán a Del Bosque-csapatnak is volt még esélye az egyenlítésre, ám a csereként beálló Álvaro Negredo centikkel lemaradt egy beadásról. Amikor pedig már talán a chileiek is elkönyvelték a győzelmet, jött a feketeleves: Pedro becsúszva játszott a kapu elé, Jesús Navas pedig bevetődött, és a kapuba továbbított a menteni igyekvő védők elől. Spanyolország–Chile 2–2.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
SPANYOLORSZÁG–CHILE 2–2
(1–2)
Genf. V: Jaccottet (svájci)
SPANYOLORSZÁG: Valdés (Reina, 59.) – Arbeloa, R. Albiol, S. Ramos (Nacho, 58.), Monreal – Xavi (Jesús Navas, a szünetben), Javi García (Koke, 79.), Cazorla – Pedro, Soldado (Negredo, 65.), Fabregas (Iniesta, a szünetben). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
CHILE: C. Bravo – M. González, Medel, Jara – Isla, M. Diaz, Vidal (Carmona, a szünetben), D. Pizarro (F. Silva, a szünetben), Mena – A. Sánchez (J. Fernandes, 94.), Vargas (Beausejour, 86.). Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli
Gólszerző: Soldado (37.), J. Navas (92.), ill. Vargas (5., 44.)