Vb 2014: Buffon Costa Rica ellen már a kapuba állhat

2014.06.15. 14:26
Gianluigi Buffon megnyugtatta az olasz labdarúgó-válogatott szurkolóit: nem ért véget számára a brazíliai vb, sőt úgy érzi, Costa Rica ellen már játszhat.

Buffon bokasérülés miatt kénytelen volt kihagyni az Olaszország–Anglia mérkőzést (2–1), azt is olvasni lehetett, hogy nem léphet pályára a tornán. Ezt cáfolta a klasszis kapus.

„Tegnap este elterjedt a rémhír, amely szerint hazatérek. Most azonban biztos vagyok benne, hogy a második meccsünkön már játszhatok, és ennek nagyon örülök” – nyilatkozta Buffon a La Gazzetta dello Sportnak.

A Juventus kapusa a 2010-es vb-n csak egy félidőt tudott védeni, az olaszok Paraguay elleni nyitó meccsén a szünetben cserét kért hátsérülés miatt. Buffon a Twitteren is igyekezett megnyugtatni az érte aggódókat, kiírta ugyanis, hogy ezt a vb-t már nem hagyja ki.