Vb 2014: ismét a szünet után húzott bele Svájc - top 5 statisztika

2014.06.15. 20:48
Svájc fordított Ecuador ellen (2–1) a vb-n, az európaiak a vb-történelem második legkésőbb született győztes találatával jutottak a három ponthoz.

Haris Seferovic gólja a vb-k történetének második legkésőbb született győztes találata volt, egyedül Francesco Totti Ausztrália ellen lőtt gólja előzi meg (2006-ban a 95. percben, tizenegyesből volt eredményes).

A svájciak csereembere, a szünet után beálló Admir Mehmedi 121 másodpercet töltött a pályán gólja előtt, csapata a második félidő elején azzal egyenlített.

Svájc legutóbbi kilenc vb-góljából hetet szerzett a második félidőben.

Ecuador legutóbbi négy világbajnoki gólja június 15-éhez kötődik: 2006-ban hármat lőttek Costa Ricának ezen a napon, azóta most találtak be először!

Enner Valencia legutóbbi öt válogatott fellépésén kivétel nélkül eredményes volt.