A két csapat hasonló utat járt be a kieséses szakaszban, na de ennyire ne szaladjunk előre! A nationalelf a portugálok felnégyelése (4–0) után botlott egyet a Ghána elleni pofozkodás során (2–2), az amerikaiak ellen azonban ismét nyerni tudott (1–0).
Az albicelestét nem jellemezte a briliáns játék, de a bosnyákok (2–1), Irán (1–0) és Nigéria (3–2) ellen is elég volt Lionel Messi zsenialitása az egygólos sikerhez.
A kieséses szakaszban aztán a németek Algéria (2–1), az argentinok Svájc (1–0) ellen győztek hosszabbításban, majd a franciák, illetve a belgák lenullázása (1–0 mindkettejük meccsén) következett. Itt elválnak a hasonlóságok, mert bár egyaránt továbbléptek az elődöntőből is, az európai gárda gurított egy hetest Brazíliának (7–1), a dél-amerikai viszont csak tizenegyesekkel búcsúztatta Hollandiát (0–0, 4–2).
A két válogatott eddig húsz alkalommal találkozott egymással, és bár összesítésben az argentinok (szempontjukból 9 győzelem, 5 döntetlen és 6 vereség a mérleg 28–28-as gólkülönbséggel), a világbajnokságokon eddig a németek (6 meccs, 3 győzelem, 2 döntetlen, 1 vereség, 11–5) állnak jobban.
Legutóbb például egy négyest vágtak Messiéknek a 2010-es dél-afrikai negyeddöntőben, azelőtt pedig a 2006-os hazai tornán tizenegyesekkel ejtették ki Argentínát.
De volt ennél fontosabb találkozásuk is, hiszen egymás után kétszer is döntőztek: 1986-ban Argentína (3–2), 1990-ben Németország (1–0) kerekedett felül.
A statisztika szerelmesei mindkét válogatott végső sikerét láthatják már maguk előtt. A németek Brazíliát és Olaszországot másolhatják, azt a két válogatottat, amely legalább négy vb-címet nyert, és amelyeknek a harmadik és a negyedik sikerük között pont 24 év telt el. A háromszoros első nationalelf 1990-ben diadalmaskodott utoljára – éppen 24 esztendeje.
De kontrázhatnak az argentin érzelműek is: eddig két világbajnokság volt, amelyen legalább ötször nyert az albiceleste, és mindkettőn (1978, 1986) aranyérmesként zárt.
Ennyi siker a németeknek korábban már négyszer is kevésnek bizonyult: a sorozatban negyedszer elődöntőző együttes a legutóbbi három tornán is eljutott eddig, ám meg kellett elégednie egy ezüsttel és két bronzzal.
Na de térjünk át más számokra! A Tippmixpro a németek sikerét várja, a rendes játékidőbeli európai diadal 2.22-szeres pénzt fizet csak a 3.15-ös oddsszal bíró döntetlennel és a 3.20-as argentin győzelemmel szemben.
Ha csak az aranyérmest szeretnénk megtippelni, akkor a kockázattal együtt csökken a lehetséges pénznyeremény is, a németek végső sikere ekkor már csak 1.61-szeres pénzt hozhat, az argentinoké 2.15-szöröst.
Thomas Müller a gólkirályi címre hajt, ehhez elég neki egy találat is, feltéve, hogy Messi nem szór legalább hármat. Előbbi esetében 2.40-szeres szorzójú a találat, míg a gólképtelenség 1.44-szeres, utóbbinál 2.45, 1.42 ez a két szám.
Az 1986-os döntővel bezárólag mindig, az elmúlt 24 évben azonban csupán egyszer, 1998-ban esett legalább három találat, azóta kétszer két gól született, legutóbb pedig csak egy.
Most sincs túl nagy valószínűsége egy gólesőnek, a fogadóirodánál a két gól számít a fordulópontnak, 1.5 gól alatt 2.40-szeres, 2.5 felett 2.35-szörös az odds, 1.5 felett és 2.5 alatt pedig 1.45-szörös.
A kockáztatók persze valamivel nagyobb nyereményért megjátszhatják a 2-3 gól esik lehetőséget (2.00) vagy a pontosan két gól esik (3.25) kimenetelt is, aki szerint azonban kiszakad a gólzsák és legalább hat találat születik, azok 37.00-szeres összeget is kaphatnak.
A döntővel kapcsolatos további fogadási lehetőségeket és oddsokat a Tippmixpro oldalán talál!