Vb 2014: a brazil szövetség sárgalap-manővert indított

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2014.07.06. 19:11
Thiago Silva sárga lapjának eltörléséért hadakoznak a brazilok.

Fegyelmi eljárást sürget a Neymarnak súlyos sérülést okozó kolumbiai Juan Zúnigával szemben, egyben pedig a pénteki világbajnoki negyeddöntőben Thiago Silvának felmutatott sárga lap visszavonását várja a Brazil Labdarúgó-szövetség (CBF).

A CBF szeretné elérni, hogy a Thiago Silvának felmutatott sárga lapot tekintsék semmisnek, így a hazai válogatott csapatkapitánya játszhatna a németek elleni keddi elődöntőben.

Luiz Felipe Scolari, a brazilok szövetségi kapitánya már a negyeddöntős összecsapás után hangot adott a játékvezetéssel kapcsolatos nemtetszésének.

„Felteszem a kérdést: még csak egy sárga lap sem jár Neymar megrúgásáért, semmi, Thiago pedig elmegy a kapus előtt, és máris sárga lapot kap? Érthetetlen. Ráadásul mindenki tudja, hogy Neymarra vadásztak a mérkőzésen” – méltatlankodott a szakvezető.

Delia Fischer, a nemzetközi szövetség (FIFA) szóvivője megerősítette a brazil kérés beérkezését, ugyanakkor jelezte, hogy továbbra is vizsgálódnak a brazil–kolumbiai mérkőzésen történteket illetően, és egyelőre nem született döntés arról, indul-e fegyelmi eljárás.

Juan Zúniga a meccs hajrájában beletérdelt Neymar hátába, ennek következtében a brazil játékos csigolyatörést szenvedett, emiatt a torna hátralévő részében már nem játszhat. A játékvezető, a spanyol Carlos Velasco sem szabadrúgást, sem lapot nem adott az eset után, hanem előnyszabályt alkalmazva továbbengedte a játékot.

Legfrissebb hírek

Neymarra munka vár, ha Jorge Jesus lesz a brazil kapitány

Minden más foci
Tegnap, 9:23

Elvesztették a bajnoki nyitányt, máris menesztették a volt szövetségi kapitányt

Minden más foci
Tegnap, 9:08

Az argentinoktól elszenvedett vereség után menesztették a brazilok szövetségi kapitányát

Minden más foci
2025.03.28. 23:57

Carlo Ancelotti érkezése újra napirenden a braziloknál – sajtóhír

Minden más foci
2025.03.27. 10:55

Trollkodott az ellenféllel az argentin kapus, Scaloni leteremtette

Foci vb 2026
2025.03.26. 14:16

Argentína 37 passzos csodagóllal taszította mélypontra Brazíliát

Foci vb 2026
2025.03.26. 11:23

Argentína négy góllal küldte haza Brazíliát a vb-selejtezőn – videó

Foci vb 2026
2025.03.26. 07:29

Raphinhának kellett lelökdösnie a győztes gólt szerző Vinícius Júniort a brazilok meccsén – videó

Foci vb 2026
2025.03.21. 17:16
Ezek is érdekelhetik