Schlotterbeck számára véget ért a világbajnokság

2026.06.22. 14:14
null
Nico Schlotterbeck számára véget ért a vb (Fotó: Getty)
Bokasérülés miatt véget ért a labdarúgó-világbajnokság a németek védője, Nico Schlotterbeck számára.

A német szövetség hétfői tájékoztatása szerint a Borussia Dortmund 26 éves játékosa az Elefántcsontpart ellen szombaton 2–1-re megnyert csoportmérkőzésen vált harcképtelenné, amikor a szünetben le kellett cserélni. Az orvosok belső szalagszakadást állapítottak meg, így a 29-szeres válogatott középhátvédre legalább két hónapos kényszerpihenő vár.

Julian Nagelsmann szövetségi kapitány már nem hívhat be új embert a német keretbe, mivel az adott csapat első vb-mérkőzése után már csak kapus pótlására van lehetőség. Az Ecuador elleni, csütörtökön esedékes csoportzárón várhatóan a 33 éves Antonio Rüdiger kerül be a védősorba, aki az elefántcsontpartiak ellen is váltotta a szünetben Schlotterbecket.

Foci vb 2026
2026.06.21. 01:18

Schlotterbeck jó eséllyel a teljes hátralévő tornát kihagyja sérülés miatt – sajtóhír

„Nico szalagja megsérült, nem néz ki valami jól...” – mondta Julian Nagelsmann szövetségi kapitány az Elefántcsontpart elleni 2–1-es sikert követően.

 

Legfrissebb hírek

„Nincsenek már szavak” – az argentin sajtó Messit ünnepli a rekorddöntés után

Foci vb 2026
1 perce

A norvég kapitányé a vb egyik, ha nem a legromantikusabb pillanata

Foci vb 2026
1 órája

Az Oasis slágere lett az angol válogatott vb-himnusza

Foci vb 2026
1 órája

Csinos szurkolók: népszerűek a kolumbiai hölgyek

Foci vb 2026
1 órája

Megkövette Jérémy Dokut munkatársa érzéketlensége miatt a L'Équipe

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: bocsánatot kért Dokutől a L'Équipe

Foci vb 2026
2 órája

Vb 2026: vihar miatt nem tudtak edzeni a kolumbiaiak

Foci vb 2026
2 órája

„Volt egy nagyon magas támadójuk" – Jordánia szövetségi kapitánya is kiemelte Benbualit

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik