Greenwood ismét betalált, két meccsen három gólnál jár a Ligue 1-ben

K. B.K. B.
2024.08.25. 22:50
Mason Greenwodd a Reims ellen is betalált (Fotó: AFP)
A Lens, a Nantes, a Strasbourg is győzött vasárnap a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) második fordulójában, amelyben a Nice a Toulouse-zal, a Marseille a Reimsszal játszott döntetlent.

A nyitó fordulóban a Brest ellen magabiztos, 5–1-es sikert elérő Olympique Marseille a Reims ellen is jól kezdett hazai pályán. A 25. percben a bal szélen Quentin Merlin vezette a labdát, beadta a tizenhatos közepén helyezkedő Amine Haritnak, aki nem hibázott (1–0).  A második félidőben magára talált a Reims egyre több veszélyes helyzetet alakított ki, aminek köszönhetően már az 55. percben fordított: előbb Sergio Akieme, majd Yaya-Kader Fofana volt eredményes (1–2). Bő negyedóra múlva érkezett a válasz, kipattanóra érkezett remekül a július közepén szerződtetett Mason Greenwood, aki ezúttal fejjel volt eredményes, így az első két francia bajnoki mérkőzésén már három gólnál jár. A csapatoknak tehát be kellett érniük a 2–2-es döntetlennel és az egy-egy ponttal.

Az Angers otthonában elért sikert követően most vasárnap a Brestet fogadta a Lens. Will Still csapata az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, előbb Jhoanner Chávez talált be, majd a 45. percben Julien Le Cardinal jegyzett öngólt. A második 45 percben kiegyenlítettebben alakult a játék képe, de továbbra is inkább a hazaiak irányítottak, akik még úgy is megtartották az eredményt a végéig, hogy a 88. percben Deiver Machadót kiállították. A Lens két győzelemmel, nulla kapott góllal két forduló után tehát a tabella élmezőnyéhez tartozik.

A Strasbourg hazai pályán 3–1-re nyert a Rennes ellen, a Nantes ugyancsak otthon ért el sikert, 2–0-sat az Auxerre-rel szemben, míg a Nice 1–1-es döntetlent játszott a Toulouse-zal. Ezzel a Strasbourg, a Nantes és a Toulouse is veretlen maradt.

FRANCIA LIGUE 1
2. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Lens–Brest 2–0 (Chávez 19., Le Cardinal 45. – öngól)
Kiállítva: Deiver Machado (Lens, 88.)
Nantes–Auxerre 2–0 (Simon 14., B. Guirassy 90+6.)
Kiállítva: Ado (Auxerre, 53.)
Nice–Toulouse 1–1 (Clauss 53., ill. Babicka 73.)
Strasbourg–Rennes 3–1 (Andrey Santos 23., Emegha 48., Wooh 87. – öngól, ill. Blas 57.)
O. Marseille–Reims 2–2 (Harit 25., Greenwood 72., ill. Akieme 51., Y.-K. Fofana 55.)