A magyar futsalválogatott január 19-én kezdi meg Eb-szereplését Azerbajdzsán ellen a Papp László Sportarénában. Kozma Mihály szövetségi edző szerint büszkék lehetünk létesítményeinkre. „Kétezer óta nyomon követem az Európa-bajnokságokat, és úgy látom, ilyen jó infrastruktúrával és ilyen szép csarnokokban még nem rendeztek kontinensviadalt. Régen mindig mi ámultunk, de most büszkék lehetünk, úgy gondolom, hogy Magyarország magasra tette a mércét a következő futsal Európa-bajnokságot rendező országok számára.”
Kozma Mihály nem tartja sötét lónak az azeri válogatottat, korábban látta már több játékosát is játszani.
A legjobbnak a center Sérgio Luist tartja, aki a szakvezető szerint termete ellenére (egy fejjel magasabb, mint Madarász János, és kétszer olyan széles) nem lomha játékos. Jobbal, ballal is remekül lő. Főleg rá épül az azeriek taktikája, őt kell kikapcsolni a játékból.
„Az Európa-bajnokságon példát szeretnénk mutatni közönségünknek, és meg akarjuk szerettetni még több emberrel a futsalt. Lehet, hogy akad egy-két fiatal játékos, akit nyomni fog a tét, de úgy érzem, plusz egy ember lesz a magyar válogatottnál, a drukkerek biztatása növeli majd a csapat erejét.”
Madarász János, a magyar válogatottban száz gólt szerző futsaljátékos újságíró kérdésre elmondta, hogy három, nagyjából megegyező képességű csapat van a csoportban. A mieink nem félnek sem az azeri, sem a cseh együttestől, de tisztelik az ellenfelüket, és úgy érzik, győzelmi eséllyel lépnek pályára mindkét csapat ellen.
José Alesio da Silva, az azerbajdzsáni futsalválogatott edzője játékosként nagy sikereket ért el Brazíliában, Spanyolországban és Oroszországban, edzőként pedig a kazah Kairat Almati csapatát az UEFA Futsal-kupa döntőjéig vezette.
„A magyar játékosokat különösebben nem ismerem, de azt tudom a magyar válogatottról, hogy főleg csapatként erősek, azaz nem az egyéni képességek dominálnak, hanem az egység. Az A-csoport amelyben Azerbajdzsán, Magyarország és Csehország szerepel, meglehetősen egyenlő erőkből áll, de úgy vélem, csapatom továbbjut a csoportból. A legjobb lenne a döntőben szerepelni, de az elődöntőt mindenféleképpen meg akarjuk élni. Sokan kérdezték, hogy volt-e nyelvi probléma a csapatban, de miután én is jól beszélek oroszul, és a játékosok is, meg tudjuk oldani az ilyen jellegű gondokat.”