A Vancouver Canucks kisöpörte a St. Louis Bluest a playoffból

2009.04.22. 07:33
A Vancouver Canucks biztosította elsőként a helyét az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) rájátszásának második körében, miután a St. Louis Blues elleni párharc negyedik mérkőzését is megnyerte. A kanadai csapat ezúttal hosszabbításban győzött 3–2-re.
Luongo (balra) eszén ritkán jártak túl
Fotó: Reuters

A Vancouver hokisai már készülődhetnek a 2008–2009-es szezon rájátszásának második körére. A Canucks ugyanis hosszabbításban 3–2-re megverte a St. Louist, a Blues így nyeretlenül intett búcsút a playoffnak.

Ami az egyik oldalon szomorúság, a másikon sporttörténelmi cselekedet. A vancouveri klub 38 éve íródó NHL-es históriájában ez volt az első alkalom, hogy a gárda 4–0-s összesítéssel nyert playoff-párharcot.

A 2–2-es rendes játékidőt követően Alex Burrows gólja döntött el mindent. Most már csak az a kérdés (örökre?), hogy jó-e, ha többet pihennek a Canucks hokisai, mint a többiek, vagy a gyors továbbjutás miatt kiesnek majd a ritmusból.

Roberto Luongo, a mérkőzésen 47 védést bemutató vancouveri kulcsember szerint mindenképp üdvözítő, hogy ilyen rövidre zárták a főcsoport-negyeddöntőt.

„Ez hatalmas dolog. Néhány srácnak így lesz esélye kipihennie magát, s lesz ideje felkészülni a rájátszás második körére” – értékelt a Canucks kapusa.

Az alapszakaszelső San Jose életben tartotta továbbjutási reményét, miután az Anaheim otthonában végre megszerezte az első győzelmét a főcsoport negyeddöntőjében. A Sharks 4–3-nyert, s alakította ezzel 2–1-re az összetett állást.

A találkozón Dan Boyle két góllal és egy gólpasszal zárt, míg a mindent eldöntő találatot Patrick Marleau ütötte a harmadik harmadban.

NHL, RÁJÁTSZÁS

NYUGATI FŐCSOPORT, NEGYEDDÖNTŐ
St. Louis Blues (6.)–Vancouver Canucks (3.) 2–3 – h.u.
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0 a Canucks javára
Columbus Blue Jackets (7.)–Detroit Red Wings (2.) 1–4
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a Red Wings javára
Anaheim Ducks (8.)–San Jose Sharks (1.) 3–4
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Ducks javára