A bajnokság hétfői, felvezető sajtótájékoztatóján kiderült, hogy a kilenc induló közül a címvédő Vasas, valamint a Dunaújváros, a Ferencváros, a Miskolc, a Csíkszereda és a bukaresti csapat a legjobb négy közé jutást reméli, míg az Újpest, a Fehérvár, valamint a Brassó abban bízik, hogy bekerül a nyolcas rájátszásba.
Ráduly Róbert, a liga új elnöke, egyben Csíkszereda – saját bevallása szerint hokiőrült – polgármestere hangsúlyozta: az előző idényhez képest bővült a mezőny, és az előzetes erőviszonyok alapján minden bizonnyal az eddigi legkeményebb és legizgalmasabb kiírás következik.
A Vasas bízik benne, hogy megvédi címét, ugyanakkor a Dunaújvárosi Acélbikák.Docler alakulata – amely az előző szezonban az alapszakasz élén végzett – is szeretne feljutni a csúcsra, akárcsak az első Mol-ligát nyerő Csíkszereda. A Ferencváros-Orangeways – amely nem képviseltette magát a sajtótájékoztatón – még korábban jelezte: legalább az elődöntőig szeretne eljutni, akárcsak a nyáron alaposan megerősödött Miskolc, amely – ahogy a klubvezető, Egri István fogalmazott – ki szeretne lépni a középszerűségből.
A Steaua Bucuresti elképzeléseit Ráduly Róbert vázolta fel: a Mol-ligába egy év kihagyás után visszatérő gárda szeretné honosítani ukrán hokisait, és ha ez sikerül, akkor a fővárosiak merészebb terveket szövögethetnek.
Az Újpestnél nem mennek jól a dolgok – erre utalt Ancsin János, a klub legendás alakja, az újpestiek vezetőedzője. Hozzátette: szeretnének meglepetést okozni a fiatalokkal, ám nem hiszik, hogy volna esély a négy közé jutásra.
A Fenestela Brasov immár új hazai pályán fogadhatja ellenfeleit, és képviselőjük jelezte: az előző évadban sereghajtótól most többet várnak, nevezetesen, hogy jusson be a nyolccsapatos rájátszásba.
Szintén nem akar utolsó lenni a Sapa Fehérvár AV19, amely a fiatal tehetségeire alapoz. A fehérváriak első csapata továbbra is az osztrák bajnokságban szerepel, majd a végjátékban kapcsolódik be az ob I-be.
Pánczél Andrea, a Mol kommunikációs igazgatója kiemelte: Magyarország legnagyobb vállalata úgy ítélte meg, hogy az eddigi két kiírás jól sikerült, és emiatt továbbra is támogatja a közös magyar-román bajnokságot. Hangsúlyozta: a visszajelzések alapján a csapatok fejlődésének jót tesz a bajnokság, és kell a folytatás.
„Egyrészt eredményes a sportág, szükség van még segítségre, s ezáltal komoly lehetőség mutatkozik a fejlődésre. Ezeken túlmenően pedig a Mol támogatja a határokon átnyúló kezdeményezéseket" – fogalmazott Pánczél.
A klubok az alapszakaszban négyszer találkoznak egymással, a két utolsó pedig a playoffba jutásért vív selejtezőt. A kieséses rendszerű rájátszás a negyeddöntő, elődöntő és finálé után januárban zárul.
Kovács Zoltán, a magyar szövetség főtitkára jelezte: az idén is év végén, a két ünnep között szeretnék megrendezni a tavaly nagy sikert hozó nyitott pályás meccset, az úgynevezett Winter Classicot a budapesti Kisstadionban.