Osztrák hokiliga: idegenben győzött a Fehérvár

MTI MTIMTI MTI
2023.10.29. 18:43
Ötször ünnepelhettek Magosiék (Fotó: Fehérvár AV19)
A Hydro Fehérvár AV19 idegenben 5–2-re legyőzte az olasz Pustertal Wölfét az osztrák jégkorongliga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

Kiss Dávid együttese a 15. percben szerezte meg a vezetést, majd a középső játékrész első és tizedik percében ismét betaláltak a székesfehérváriak (0–3), a hazaiak pedig még a szünet előtt szépítettek.
A harmadik harmadban 3-2-re zárkózott a Pustertal Wölfe, de az utolsó percben – mindössze hét másodperc különbséggel – Hári János és Terbócs István is bevette a házigazda kapuját, ezzel magabiztos 5–2-es sikert aratott a magyar csapat.

A székesfehérvári együttes 16 találkozó után 12 győzelemmel és négy vereséggel pillanatnyilag vezeti a tabellát a 13 csapatos ligában.