Erste Liga: nyert a címvédő Brassó; megszerezte első győzelmét az FTC

2024.09.20. 21:01
A kék mezes Brassó újabb győzelmet aratott (Fotó: Erste Liga)
A címvédő Corona Brasov – többek között Kóger Dániel három gólpasszával – 4–2-re legyőzte a vendég Budapest Jégkorong Akadémia HC-t az Erste Liga pénteki játéknapján, nyert a Csíkszereda, az UTE, az FTC és a DEAC is.

A másik erdélyi mérkőzésen az SC Csíkszereda hosszabbítás után 3–2-re megverte a DVTK Jegesmedvéket, amely az 59. percben szerzett kettős emberelőnyben egyenlítő találatot. Az Újpest pedig egy 54. percben lőtt góllal 2–1-re nyert a vendég Dunaújváros ellen.

A magyar bajnok Ferencváros és a DEAC is hazai pályán győzött négy góllal: a fővárosi zöld-fehérek a Gyergyói HK-t fogadták, és egy 5–1-es diadallal szerezték meg idénybeli első sikerüket, míg a debreceniek a FEHA19-et múlták felül 6–2-re.

Fölényes győzelemmel kezdtek Vayék a szlovák hokiligában
A Vay Ádámmal felálló HK Poprad 7–2-re győzte le a vendég HKM Zvolent pénteken a szlovák jégkorongliga első fordulójában. A válogatott kapus 26 zólyomi lövésből 24-et védett ki. Klubtársa, a kanadai Orrin Centazzo mesterhármassal volt a mezőny legjobbja.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
SC Csíkszereda (romániai)–DVTK Jegesmedvék 3–2 (2–0, 0–1, 0–1, 1–0) – hosszabbítás után
Corona Brasov (romániai)–Budapest JAHC 42 (10, 10, 22)
UTE–Dunaújvárosi Acélbikák 21 (00, 11, 10)