Erste Liga: a Csíkszereda másodszor is nyert Újvárosban

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.02.21. 21:08
A Csíkszereda másodszor is legyőzte idegenben a Dunaújvárost a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, míg a brassói Corona elvette a pályaelőnyt az Újpesttől.

A párharcok az egyik csapat negyedik sikeréig tartanak.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
NEGYEDDÖNTŐ
2. MÉRKŐZÉS
DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–SK CSÍKSZEREDA 2–5 (1–2, 1–2, 0–1)
Dunaújváros
, 700 néző. V: Halassy, Kókai, Soltész, Váczi
DUNAÚJVÁROS: Duschek – Erdélyi, Mestyán – Hruby (1), Lencsés – Hüffner, Orbán A. – Szkripec – Nageler 1 (1), Turcotte 1, Odnoga (1) – Hári, Izacky, Novotny – Azari, Léránt, Becze – Silló, Németh P., Tanka. Edző: Jason Morgan
CSÍKSZEREDA: ONODI – Bjelov, Papp Sz. – BRNÁK (2), Farkas T. 1 – Flinta (1), Gecse – Antal N., Salló – Fodor, Valchar, Taratuhin – FABUS 1 (2), SZCSASZTLIVIJ 2 (2), ROKALY SZ. (2) – Antal Zs. 1, Molnár Z. (1), Bíró T. Á. – Rokaly N., Egyed, Sándor. Edző: Leo Gudas
Kiállítások: 2+5+20 perc (Becze), ill. 6+10 perc (Taratuhin)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Csíkszereda javára.
MESTERMÉRLEG
Jason Morgan:
– Sokkal szebben és harcosabban játszottunk, mint a keddi napon, de ma is rengeteg lehetőséget elszalasztottunk. Néhol túl szépen akartunk játszani, és ez megbosszulta magát. Becze kiállítása nagy érvágás volt a csapatnak. Holnaptól a következő mérkőzésre kell koncentrálnunk.
Leo Gudas: – Igazi csapatként dolgoztunk mindkét nap, nagy erőket mozgósítottunk a sikerekért. Már a középszakaszban keményen készültünk, és ez a kettő–nullás előny komoly sikernek látszik. Külön köszönjük a szurkolóknak, akik rengetegen elkísértek minket, és hazai pályán biztos, hogy több ezren fognak buzdítani az újabb győzelem eléréséért.

1. MÉRKŐZÉS
ÚJPEST–CORONA BRASOV (romániai) 1–4 (1–1, 0–1, 0–2)
Megyeri út,
465 néző. V: Babic, Mayer, Muzsik, Kis-Király
UTE: Sila – Huba (1), Kiss D. – Hegyi Á., Varga A. – Kovács A., Nagy N. – Kiss R., Schmál – Dósa, Pápa, Pichler – Benk, Caládi 1, Kovács Cs. (1) – Sikorcin, Frolík, Ropret – Nemes, Sági, Szalma. Edző: Szilassy Zoltán
BRASSÓ: Polc – Filíp (1), Jemeljanenko – Sirokovs, Nagy I. – Mihály E., Bíró O. (1) – Bors H., Csíki – Walls 2, MacMillan, Gliga (1) – Saluga, Tranca, Knjazov – Mihály Á., Molnár Zsombor, Zsók – Zabludovszkij (1), Péter Zs. 1 (1), Bíró M. 1 (1). Edző: Július Pénzes
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Brassó javára
MESTERMÉRLEG
Szilassy Zoltán:
– Nagyon jól kezdtük a meccset, sok és minőségi helyzetünk volt, más kérdés, hogy ezeket nem lőttük be, még az üres kapus lehetőségeinket is képesek voltunk kihagyni. Ez sajnos megbosszulta magát, az ellenfél vezetéssel fordult az utolsó harmadra, míg nekünk muszáj volt támadnunk. Kockáztattunk, nem jött be, ahogy a kapuslehozatal sem, ez benne van a pakliban. Nincs semmi gond, tanulság, hogy a rájátszásban be kell lőni az ordító helyzeteket, erre csütörtökön máris itt van a lehetőség!

Legfrissebb hírek

Gyergyó–Csíkszereda döntő lesz az Erste Ligában

Jégkorong
22 órája

Talpon maradt a BJA HC és a Brassó is

Jégkorong
2025.03.30. 21:02

Újabb Csíkszerda- és Gyergyó-siker az elődöntőben az Erste Ligában

Jégkorong
2025.03.29. 20:17

Jégkorong: Haaranen három évvel hosszabbított Gyergyóban

Jégkorong
2025.03.27. 18:31

A Magyar Kupa-aranyra lehet büszke az FTC hokicsapata a vezetőedző szerint

Jégkorong
2025.03.27. 16:32

Behúzta a másodikat is a Gyergyó és a Csíkszereda

Jégkorong
2025.03.26. 19:46

A Gyergyó és a Csíkszereda került előnybe a jégkorong Erste Liga elődöntőjében

Jégkorong
2025.03.25. 20:48

Jégkorong: szerződést hosszabbított a Gyergyói HK csapatkapitánya

Jégkorong
2025.03.24. 19:28
Ezek is érdekelhetik