Baráth Etele, az MKKSZ elnöke azt mondta: a szervezés kapcsán minden a legnagyobb rendben halad, ami köszönhető annak is, hogy az állam a gazdasági nehézségek ellenére minden anyagi támogatást megadott a sikeres lebonyolításhoz. A távirati iroda kérdésére elárulta: a vb összköltségvetése 800 millió forint, s ebből 300-at biztosít az állam.
A sajtótájékoztató előtt tartotta alakuló ülését az a társadalmi grémium, amely tanácsokkal segíti a szervezőbizottság munkáját. A testület tagja többek között Szekeres Pál, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium helyettes államtitkára, Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) alelnöke, és Balogh Gábor, a miniszterelnök sportügyi tanácsadója.
„Mint aktív paralimpikon és volt olimpikon, számomra nagy öröm, hogy ezúttal parasportolók is részt vesznek majd a vébén. Azt kívánom, hogy legyünk jó házigazdák, azt kivéve, hogy az aranyakból ne engedjünk át túl sokat a vendégeknek" – mondta Szekeres Pál.
Vajda Attila, a szegediek olimpiai bajnoka duplán hazai környezetben versenyez majd a Maty-éren, de addig még rengeteg munka és edzőtábor vár rá.
„Decemberben sajnos volt egy súlyos tüdőgyulladásom, amely miatt három hetet ki kellett hagynom. – mondta a távirati irodának Peking egyetlen magyar egyéni aranyérmese, aki Kovács Katalinnal, Szabó Gabriellával és Kozák Danutával képviselte a sportolókat a sajtótájékoztatón. – Most nagyon sok munkával próbálom behozni a kiesést, hamarosan Tatára megyek edzőtáborba, majd február végén egy négyhetes portugáliai felkészülés következik. Ahogy eddig is, Szegeden és jövőre Londonban is az ezer méteres egyesre koncentrálok."
A csongrádi megyeszékhely legutóbb 2006-ban adott otthont kajak-kenu vb-nek, és akkor a hazai csapat álomszerűen teljesített: 12 aranyat, 2 ezüstöt és 4 bronzot szerzett – ez minden idők legjobb magyar szereplése.
|