Jan Ullrich pályafutása nagy részében a Tour de France-ra és Lance Armstrongra koncentrált. Kérdés, érintett-e az EPO-ügyben?
Jan Ullrich pályafutása nagy részében a Tour de France-ra és Lance Armstrongra koncentrált. Kérdés, érintett-e az EPO-ügyben?
A dán versenyző vallomásában sejteni engedte, hogy Godefroot akkoriban a „most nem nézek oda” politikájával kezelte a szervezett doppingolást.
„Semmilyen doppingfogyasztást nem szerveztem a csapaton belül, és nem is finanszíroztam ilyen akciót” – jelentette ki sajtótájékoztatón a belga sportvezető.
Arról is bszélt, hogy korábban pert akart indítani Jef d'Hont korábbi gyúró ellen, aki nemrégiben megjelent könyvében azt sugallta, hogy a ma már T-Mobile-ként ismert csapat arra bátorította versenyzőit, hogy használják a vér oxigénszállító képességét fokozó EPO nevű szert.
„Itt, ezen a helyen nem teszem próbára Jef d'Hontot. Úgy döntöttem, hogy pert indítok ellene néhány héten belül” – mondta Godefroot.
A múlt hónapban megjelent könyvében d'Hont azt állította, hogy 1992 és 1996 között szervezett doppingolás folyt a Telekomnál.
A könyv megjelenése után nem sokkal a német Erik Zabel és Rolf Aldag ismerte be, hogy rendszeresen használt EPO-t a 90-es évek közepén. Ők ketten akkor versenyeztek a Telekomnál, amikor 1996-ban előbb Bjarne Riis, majd 1997-ben Jan Ullrich is megnyerte a Tour de France-ot.
Zabel és Aldag mellett további három Telekom-kerékpáros é csapatorvos vallott önmagára nézve terhelően. A visszavonulását iddén áprilisban bejelentő Ullrich korábban tagadta, hogy bármikor tiltott szereket fogyasztott volna.
Ezzel szemben d'Hont azt írta: Riis és Ullrich is EPO-t (erythropoietin) kapott, és a Telekom orvosi stábja már 1996-ban arra biztatta Ullrichot, hogy használja a szert.
„Jef d'Hont tökéletesen tisztában van azzal, hogy akkoriban én soha nem engedtem volna olyan kezelést a csapatnál, amelynek a hatásaival vagy a mellékhatásaival ne lettünk volna tisztában” – szögezte le Walter Godefroot.