Révész Máriusz hozzátette: a kormány 2017-ben döntött arról, hogy a budapesti velodróm mellett két vidéki helyszínen épít pályakerékpáros edzőcsarnokot. Jelezte, a velodrómért Nyugat-Magyarországon hét város versengett: a legvégiggondoltabb, legjobban kidolgozott pályázatot Nagykanizsa városa nyújtotta be.Révész Máriusz hozzátette: a kormány 2017-ben döntött arról, hogy a budapesti velodróm mellett két vidéki helyszínen épít pályakerékpáros edzőcsarnokot. Jelezte, a velodrómért Nyugat-Magyarországon hét város versengett: a legvégiggondoltabb, legjobban kidolgozott pályázatot Nagykanizsa városa nyújtotta be.
A Kelet-Magyarországra tervezett velodróm Debrecenben épül fel.
A nagykanizsai velodróm kiszolgálja a versenysportot, de egyben a szabadidős sportolásra is lehetőséget ad. A 200-250 méter hosszúságúra tervezett, fedett körpálya közepén sportolásra alkalmas teret alakítanak ki – ismertette Révész Márius.
Hozzátette, a nyugat-magyarországi velodróm lendületet adhat a magyar kerékpársportnak, az országúti kerékpárosoknak pedig téli edzési lehetőséget biztosít. Ha elkészül a létesítmény, várhatóan a környező országokból is sok kerékpáros érkezik majd a Nagykanizsára.
Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti államtitkára, Nagykanizsa térségének országgyűlési képviselője kiemelte: a városban tíz éve dolgoznak a kerékpározás népszerűsítéséért, fejlesztéséért. A velodróm építésével óriási lehetőséget kapott a térség, és az üzemeltetésével kapcsolatban olyan koncepció készült, amely a fenntarthatóságát is biztosítja.
A Nagykanizsán épülő kerékpáros edzőcsarnok egy nagyszabású stratégiai terv egyik alkotóeleme – hangsúlyozta Princzinger Péter, a Magyar Kerékpáros-szövetség elnöke. A távlati tervek szerint a versenyszerű és a szabadidős kerékpározás egyenértékű alternatívája lehet bármely más sportnak. Ehhez azonban szükség van olyan szakemberekre, akik a fejlesztő és a nevelő munkát is el tudják végezni, továbbá olyan helyszínekre, ahol a gyermekek is biztonságban vannak. A velodróm erre alkalmas teret biztosít, a zárt létesítményben a sportolók is nyugodt körülmények közt készülhetnek fel a versenyekre.
Nagykanizsa „kerékpárosbarát" település, az elmúlt években kerékpárutakat építettek, a Csónakázó-tó partján hegyikerékpáros pályát alakítottak ki – emlékeztetett Dénes Sándor (Fidesz-KDNP), Nagykanizsa polgármestere. A kerékpáros turizmusban sok lehetőség rejlik, a velodrómot pedig környező falvakban élők és a külföldről érkezők is igénybe vehetik.
A nagykanizsai kerékpáros edzőcsarnok a Sport és Rendezvénycsarnok, valamint a Kanizsa Centrum szomszédságában lévő önkormányzati területen épül fel. A tervek szerint a létesítmények közös terveket is meg tudnak valósítani, míg hosszabb távon a dél-zalai városban egy kerékpáros-akadémia is létrejöhet.