Női Giro d'Italia: Vas Blanka 65. a nyitó időfutamon, Longo Borghinié az első etap

2024.07.07. 15:25
Vas Blanka az időfutamon (Fotó: Getty Images)
Vas Blanka 65. lett a női Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny vasárnapi nyitó időfutamán, amelyen a hazai közönség örömére Elisa Longo Borghini diadalmaskodott.

A kerékpárosokra 15.7 kilométer megtétele várt a Brescia környéki egyenkénti megméretésen. Az SD Worx-Protime 22 éves magyar versenyzője ezúttal nem bajnoki trikóban tekert az időfutamon, mivel sorozatban megnyert három kiírás után nem indult júniusban a bocskaikerti országos bajnokságon.

Vas tavaly Sassariban nyert sprintbefutót, és ezúttal is segítő szerepben, ráadásul az olimpiára készülve állt rajthoz. A távot a mezőnyversenyben kétszeres olimpiai bronzérmes olasz Elisa Longo Borghini tekerte le a leggyorsabban, egy másodperccel megelőzve a Liege-Bastogne-Liege-en épp előtte diadalmaskodó ausztrál Grace Brownt.

Vas bő másfél perc hátránnyal a 65. lett a nyitányon.

A nyolcszakaszos viadal hétfőn a Sirmione és Volta Mantovana közötti 110 kilométeres távval folytatódik.