2002.05.30. 16:50
Váci NK-Liss-Hódmezővásárhelyi NKC

29-24 (13-12)

Vác, 300 néző. V: Cserepes, Jancsó

VÁC: Gergely - Povázsay 1, Erdős 3, HAJDU 6, Õri C. 4, MÁTYÁS A. 14 (6), Simut 1. Cs: GRIDNYEVA (kapus), Lutz, Szentes, Pillmayer. Edző: Páll Tibor

HÓDMEZÕVÁSÁRHELY: Szabó K. - Szabó M. 1, Kósa, Asztalos 5 (1), Nikolics 7 (2), KOCSIS 6, Paunok 5. Cs: Vörös (kapus), Szőke. Edző: Farkas József

Kiállítások: 4, ill. 10 perc

Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3

Az eredmény alakulása. 6. p.: 2-4. 13. p.: 3-5. 20. p.: 7-7. 25. p.: 9-12. 36. p.: 17-12. 39. p.: 20-15. 43. p.: 23-16. 49. p.: 28-19. 55. p.: 29-22

Továbbjutott: Hódmezővásárhely (53-51)

Az első találkozó szikrázó csatája után meglepően csendesen csordogált a visszavágó első félideje. A hétgólos előnnyel érkező vendégek Kocsis Ágnes találataival sokáig vezettek, míg a házigazdáknál ezúttal is a bajnoki gólkirálynő jelölt Mátyás Auguszta szórta a gólokat. A harminc perc utáni eredmény megegyezett a vásárhelyi meccs félidei állásával. A pihenőt követően aztán felforrósodott a hangulat, az egyre durvább vendégek ellen a 43. percre ledolgozta hátrányát Páll Tibor együttese. Öt perccel a vége előtt kialakult a "meccsnull". A hajrát a Hódmezővásárhely bírta jobban idegekkel és bejutott az elődöntőbe.

Mestermérleg

Páll Tibor:
- Volt egy hosszú periódusa a meccsnek, amikor azt hittem, hogy a kézilabda fog győzni a birkózás ellenében. Végül ez csak a meccsnyeréshez volt elég. Továbbjutott a birkózás.

Farkas József: - Megfojtva bár, de törve nem...