Csupán félidőnyi küzdelem

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2002.05.31. 21:56
Herz-FTC–DVSC-Valdor29–20 (15–14)Kőbányai út, 500 néző. V: Cserepes, JancsóFTC: SUGÁR – Kovács V. 2, Benyáts 4, SITI 8, PÁDÁR I. 3, Farkas 4 (3), Lőwy 3. Cs: Miklosová (kapus), Tóth T. 3, KIRSNER 2, Pádár M., Kertész, Kamper O. Edző: Németh AndrásDVSC: Szamozvanova – Szabó V. 1, Jeddi, KOCSIK 5, NYILAS 5, Gaál, Buglyó 2. Cs: Galai 3 (2), Szűcs 4, Ovtus, Juhász. Edző: Váczi SándorAz eredmény alakulása. 7. p.: 4–5. 16. p.: 11–7. 21. p.: 11–11. 25. p.: 14–12. 35. p.: 19–15. 44. p.: 23–16. 52. p.: 28–18Kiállítások: 4, ill. 2 percHétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Mestermérleg
Németh András:
– A jól motivált és jól is játszó debreceniek ellen a mérkôzés elején mi pont ellentétesen dolgoztunk. A második félidôben már elfogadható volt a játékunk.
Váczi Sándor: – Ötven percig a pályán tudtuk tartani a Herz-FTC kezdôcsapatát, és ez nagy dolog.
Mindkét csapat lendületesen kezdte a mérkőzést, s az első percekben váltakozva estek a gólok. Ekkor a BL-döntős hazaiak produkáltak egy 5–0-ás szériát, s elhúztak, ám kapaszkodott a DVSC. A vendégek igyekezete nem volt hiábavaló, mert több jó egyéni teljesítmény révén egyenlítettek. Az első félidő hajrájában ismét Németh András lányai ragadták magukhoz a kezdeményezést, de így is csak egygólos előnnyel vonulhattak pihenőre. Szünet után Siti határozottságának köszönhetően növelte a különbséget a hazai együttes, míg a debreceniek teljesítménye nem is emlékeztetett az első harminc percben látott bátor játékra. A mérkőzés hajrájába már mindkét edző pályára küldte cserejátékosait is, hiszen már csak a ferencvárosi győzelem különbsége volt kérdéses.