Edzô:
Vura József

Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 8/7
,,A korábbi években többször is nagy különbségű vereséget szenvedtünk Dunaújvárosban, remélem most szoros mérkőzést tudunk vívni.” –vélekedett a találkozó előtt Vanyus Attila, a győriek elnöke.
Dunaújvárosi kollégája, Perjámosi Sándor ennél bátrabban fogalmazott: "Nyernünk kell, hogy bebiztosítsuk második helyünket, és ezzel a BL-indulás lehetőségét.”
A hazaiak kezdték jobban a játékot. Bohus szerezte az első gólt. A nagy rohanás közepette a vendégek értékesítették jobban a helyzeteiket, és indításból Lovász már a Győrt juttatta vezetéshez, majd Nagy Ivett és Pigniczki vezérletével újból a hazai csapat vette át a vezetést. Hullámzott a játék. A félidő közepén Nitescu, a győriek legelszántabb játékosa ismét visszavette a vezetést. A hazaiak irányítóját, Ferlinget a 17. percben már másodszor állították ki, és a hazaiak joggal tartottak attól, hogy idő előtt elveszítik kulcsemberüket. Kemény belemenések fűszerezték a játékot, amit a bírók sorozatos kiállításokkal igyekeztek megtorolni. A Graboplast rövid időre kettős emberelőnybe is került, de nem tudott vele élni. A félidő hajrája a nyitott védekezésről hatos falra váltó dunaújvárosiaknak sikerült jobban, Nagy Ivett hétméteresből lőtte a félidő zárógólját.
A második játékrészt sokkal frissebben nyitotta a Dunaferr, három perc alatt négy gólra nőtt előnye. Vura József reklamált a bíróknál, ezért előbb sárga lappal büntették, majd kétperces kiállítással is sújtották csapatát. Mind a két gárda kedvenc fegyverét, a lerohanásos támadást erőltette, ez azonban gyakori átadási, labdakezelési hibákkal járt. A Dunaferr fokozatosan elhúzott ellenfelétől, a negyvenedik percben úgy tűnt, kísért a múlt, a hazaiak ismét kiütéssel győzedelmeskednek. Vura József a legjobb pillanatban kért időt, és rendbeszedte együttesét. Négy perc alatt négy gólt lőtt a Nitescu, és Mehlmann vezérletével feltámadó ETO. Hosszú hajrába kezdett mindkét csapat, Pigniczki zilálta szét a látogatók védelmét, Gáspár pedig szemfüles labdaszerzést követően lőtt Sirina hálójába. Összességében többnyire a Dunaferr akarata érvényesült, a vendégek nagyon megérezték ifjú irányítójuk, az EHF-kupa döntőjében is parádézó Görbicz gólképtelenségét.

Mestermérleg
Kiss Szilárd:
– Küzdelmes mérkőzés volt, melyen a tét, a BL-szereplés lehetősége sokáig nyomasztotta a csapatokat. Ebből az állapotból mi oldódtunk hamarabb, a második félidőben magabiztosan, megérdemelten győztünk. Örülök, hogy csapatom legfiatalabb játékosai ismét kimagasló teljesítményt nyújtottak.
Vura József: – Nem játszottunk alárendelt szerepet. Több fordulópontja is volt a mérkőzésnek, amikor felzárkózhattunk volna, sajnos ezekkel a lehetőségekkel nem tudtunk élni.

Cornexi-Alcoa–Liss-Hódmezővásárhelyi NKC
31–20 (19–7)

Székesfehérvár, 150 néző. V: Szemes, Varga
CORNEXI: KURUCZ – Wolf 1, NÉMETH 7 (1), Kulcsár 2, Virincsik 1, Tóth 3, KENYERES 6. Cs: Fekete (kapus), Kovács T., LÔW 5, Kovács A. 2, Szőke Sz. 1 (1), Greznár, Borbély 3. Edző: Zsiga Gyula
HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: Vörös – Szabó M. 3, Kósa 1, Nikolics 1, ASZTALOS 6, KOCSIS 5, Baunok 3. Cs: Szabó K. (kapus), Szőke O. 1. Edző: Farkas József
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–0. 11. p.: 7–1. 15. p.: 11–1. 20. p.: 14–3. 26. p.: 18–6. 37. p.: 19–12. 49. p.: 25–17. 57. p.: 30–19
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/0
Zsiga Gyula:
– Két ellentétes félidőt produkáltunk, talán ebben keresendők a lassan véget érő bajnokságban néhány negatív produkciónk oka.
Farkas József: – Mi negyedórával később kezdtük a mérkőzést, utána viszont kicsit megfogyatkozva is méltó ellenfelei tudtunk lenni a Cornexinek.

Vác, 500 néző. V: Bonifert, Serfőző
VÁC: Gridnyeva – Povázsay, HAJDU 7, MÁTYÁS A. 9 (5), Ôri C. 3, Erdős 4, Simut 1. Cs: Ottó (kapus), Lutz, Pilmayer, Szentes. Edző: Páll Tibor
ESZTERGOM: KÖRMÖCZI –Böde 4, Borbás 5, KÁLDI K. 6, RÁBAI 4, PÔCZE 7 (2), Vincze. Cs: Horenciuc (kapus), Sipos, Joó, Nagy M. Edző: Laurencz László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–1. 14. p.: 6–6. 23. p.: 11–11. 36. p.: 14–16. 46. p.: 19–19. 53. p.: 22–23. 58. p.: 23–25
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Páll Tibor:
– Mondhatnám azt, hogy idegenben voltunk, de nem mondom. Mondhatnám, hogy Bonifert úr egyoldalúan bíráskodott, de nem mondom. És azt sem mondom, hogy a bírópároson múlott, pedig ezt mondhatnám.
Laurencz László: – Újoncként mindenki fix kiesőnek gondolta csapatunkat. Remélem, sikerült bizonyítanunk, hogy az élvonalban a helyünk.

Vasas SC–Békéscsabai ENK
31–24 (14–11)

Fáy utca, 100 néző. V: Horváth, Marton
VASAS: MÁTYÁS – Bárdos 2, NÉMETH 7, Kovásznai 1, Csenki 6 (2), Prok 6 (1), Koroknai 2. Cs: Bartek (kapus), CSERNUS 7, Andrási, Orosz, Koréh. Edző: Köstner Vilmos
BÉKÉSCSABA: KOVÁCSNÉ – Kovacicová 2, FELEGYI 4, Hajdu, Kovács J. 2, Csendes 9 (4), Ancsin 1. Cs: Szigeti (kapus), Vass 3, Valaczkai, Valyuch 2, Krista 1, Lisztóczki. Edző: Tobak Lászlóné
Az eredmény alakulása. 6. p.: 6–0. 26. p.: 10–10. 38. p.: 19–12. 56. p.: 27–23
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Köstner Vilmos:
–Megérdemelten nyertünk, a különbség lehetett volna nagyobb is, ha a jó periódusainkat nem váltja fel kapkodás. Elégedett vagyok, mert a nehézségek ellenére a teljesítményünkre nem lehet panasz.
Tobak Lászlóné: –Mindkét játékrész elején jelentős hátrányba kerültünk, majd futottunk az eredmény után, végül minden tekintetben szétestünk.