Az európai kézilabda-szövetség (EHF) versenybizottsága elkészítette a 2002–2003-as évadra a női Bajnokok Ligájában a nyolc kiemelt rangsorát. A legjobb négy (A-kalap) sorrendje: Kometal GP Szkopje (macedón, címvédő), Hypo NÖ (osztrák), Buducsnoszt Podgorica (jugoszláv), Herz-FTC (magyar, BL-döntős). Ez a négy csapat tehát a BL-csoportküzdelmekben nem kerülhet azonos csoportba. A további négy kiemelt együttes – B-kalap: Lada Togliatti (orosz), Larvik (norvég), Viborg (dán), Krim NR Ljubljana (szlovén) – közül bármelyiket kaphatja ellenfélnek a Fradi. A felsorolt nyolc országnak két-két képviselője lesz a női BL-ben, de a második együtteseknek, köztük az 1999-ben BL-győztes Dunaferr SE-nek, selejtezőt kell játszania a 16-ba, vagyis a csoportba kerülésért.
Benyáts (fehérben), az FTC átlövôje nagy csatát vívott a szkopjeiekkel a BL-döntôben
Benyáts (fehérben), az FTC átlövôje nagy csatát vívott a szkopjeiekkel a BL-döntôben
A férfiaknál a versenybizottság a hét végén jelöli ki a kiemelteket, de a kalapokba kerülő nyolc gárda neve már ismert. Nem lenne meglepetés, ha majdan az A-kalapból húznák a címvédő Magdeburg (német), a döntős Fotex KCV (magyar), a Portland Pamplona (spanyol) és a Prule Ljubljana (szlovén) nevét. A B-kalapba kerülhet a THW Kiel (német) – amelynek azonban az A-kalapba kerülésre is van esélye, mégpedig a Prule vagy a Fotex helyett –, valamint az RK Zagreb (horvát), a Kolding (dán) és a Montpellier (francia). A selejtezők első körének sorsolását a nőknél és a férfiaknál is július 16-án tartják (a Dunaferr ebben még nem érdekelt), a második kör párosítását augusztus 6-án készítik el. A csoportmérkőzések a férfiaknál október 9-től december 15-ig, a nőknél 2003. január 4-től február 23-ig tartanak.
Néhány nemzeti szövetség (például a portugál, a bosnyák, az olasz) még adós a bajnoksága végeredményével az EHF-nak, míg Jugoszláviában a férfiaknál még tart a csatározások hajrája. A címvédő montenegrói Lovcsen Osziguranje Cetinje és a belgrádi Partizan vív Jugoszlávia "utolsó bajnoka” címért, mert ősztől alighanem változik az ország neve, mégpedig Szerbia és Montenegróra. A Lovcsen az elődöntőben a vb-bronzérmes Sterbik Árpád (Fotex KCV) volt csapatával, a kátyi Jugovicscsal, a Partizan pedig a Sintelonnal mérkőzött meg. A Lovcsen két meccsen búcsúztatta el vajdasági vetélytársát, míg a Partizan Beogradnak három találkozót kellett vívnia a két győzelemhez. A Lovcsen vagy a Partizan a BL-selejtezők második körében – a portugál, a norvég, a svéd, az izraeli, az ukrán, az orosz és a lengyel bajnok társaságában – kapcsolódik be a küzelmekbe. Bajnoki párharcuk első találkozóját a Cetinje otthon 24–23-ra megnyerte, pedig a félidőben még a belgrádiak vezettek 12–8-ra. A mérkőzés után a fővárosiak a bírókra panaszkodtak, pedig ezzel aligha tudják megmagyarázni a vereségüket: hazaiaknál 12 perc volt a kiállítás, a Belgrádnál pedig csak négy perc. A Cetinjében Puljezsevics kapus (15 védés) mellett Kapiszoda (8 gól), Muratovics és Dobrkovics (4-4), a vendégeknél Radoszavljevics kapus (13 védés), Drenovac (6) és Mandics (5) volt jó formában.