A magyar női juniorválogatott tagjai már nagyon várták, hogy véget érjen a felkészülés időszaka, az elutazás előtti utolsó napok lassan teltek – a lányok a végén már az első mérkőzésig hátralevő órákat is számolták. Az egészséges versenyláz – némi, ilyenkor természetes – idegeskedéssel vegyítve vélhetően csak a pénteki nyitó meccs után csitul valamelyest, s bizony a spanyolok elleni siker sokat jelenthet az egész Eb-szereplés szempontjából. A szakvezetés természetesen győzelmet tervez a rajtra, hiszen a csapat végső célja a dobogó, de legrosszabb esetben is a jövő évi junior-világbajnokságra kvalifikáló ötödik hely megszerzése.
Az Európa-bajnokságon is kemény csaták várnak a csapatkapitány, Bulath Anitára
Az Európa-bajnokságon is kemény csaták várnak a csapatkapitány, Bulath Anitára
"A tavalyi, törökországi ifjúsági Európa -bajnokságon harmadik helyen végzett ez a korosztály, s ez az eredmény kötelez – mondja Kovács Péter szövetségi edző. – Igaz, a mezőny jelentősen átalakult, hiszen a 2001-es kontinenstalálkozó résztvevői közül jó néhány csapat nem jutott el Finnországba, helyükre újak kerültek. Egyébként sem érdemes túlzottan elmélyülni az esélyek latolgatásában, mert ebben a korsztályban még vakrepülés egy-egy világverseny. Nincsenek friss videofelvételek a mezőnyről, tulajdonképpen csak a helyszínen derül ki, hogy melyik válogatott milyen csapattal érkezett. Ami biztos: az oroszok kiemelkednek a mezőnyből, az ifi Eb-t is fölényesen nyerték, fizikálisan erősek, taktikailag érettek.” A mieink keretét végigböngészve megállapítható, hogy néhány játékos már jelentős rutint szerzett klubcsapatában. A 2001-es ifjúsági Eb All Star együttesébe is beválogatott Szűcs Gabriella kulcsember Debrecenben, míg Bulath Anita a BL-résztvevő Dunaferrben szerepel, s a hódmezővásárhelyi Kocsis Ágnes is sokat tett az újonc bravúrszerepléséhez. A győri utánpótlásnevelést dicséri, hogy a Graboplast ETO hét játékosa is bekerült a keretbe, s közülük többen már a következő bajnokságban fontos feladatot kaphatnak az EHF-kupa-döntős, aranyéremre pályázó együttesben. Még erősebb is lehetne a magyar válogatott, hiszen irányítóposzton hiányzik a korosztály talán két legrutinosabb játékosa. A győriek kitűnősége, Görbicz Anita azért nem utazott el Finnországba, mert már stabil tagja Mocsai Lajos felnőttválogatottjának, míg a DVSC-ben szereplő Rácz Emese keresztszalag-szakadása után lábadozik, ezért nem tarthatott társaival.
"Remek szellemű, tehetséges kézilabdázók alkotják a magyar válogatott keretét, s a lányok tökéletes munkát végeztek a felkészülés heteiben – dícséri tanítványait a szakvezető. – Tavaly Magyarországon rendezték a junior-világbajnokságot, s az esemény közönségsikere, valamint a második helyezés ráirányította a figyelmet a fiatalokra. A felkészülés két héttel volt rövidebb, mint tavaly a hazai vébé előtt, s bár egy válogatott edző hivatalból mindig elégedetlen, azt mondom: elvégeztük, azt a munkát, amit terveztem. Az utolsó hazai edzésen, Dömsödön figyeltem a lányok arcát, s az elszántság mellett sugárzó jókedvet láttam rajtuk, ez pedig mindenképpen biztató. Persze az első mérkőzés ebben a korban még fontosabb, mint a felnőtteknél, s nem bántam volna, ha nem az erősnek tűnő spanyolokkal kezdünk. A közös munkának köszönhetően jelenleg ötven százalékkal jobb a csapat, mint a nagyatádi selejtező idején, s ez mindenképpen biztató.”