Tét nélkül is siker

2002.08.29. 21:17
5. forduló, A-csoportMagyarország–Románia26–21 (15–8)Helsinki, 150 néző, V: Van Dijk, Holierhoek (hollandok)MAGYARORSZÁG: PETRÓCZI – Kári-Horváth 1, MÖRTEL 9 (1), Bulath 1, Szűcs 3, Kocsis, Orosz 3. Cs: Tamaskovics (kapus), Szórádi, Jenőfi 2, BÓDI 3 (2), Szabó 1, VINCZE 3. Edző: Kovács PéterROMÁNIA: Teodorescu – Tite 2, Ivan 1, Baling 1, MANEA 3 (1), CRAP 13 (2). Aiacoboae. Cs: Nechita (kapus), Ignat 1, Meirosu, Curtean, Viscreanu, Bologa. Edző: Ghe-orghe TadiciAz eredmény alakulása. 10. p.: 4–1. 21. p.: 13–6. 42. p.: 19–16. 57. p.: 26–19Kiállítások: 10, ill. 14 percHétméteresek: 4/3, ill. 5/4Spanyolország–Svédország 23–16, Litvánia–Finnország 23–16. A végeredmény: 1. Magyarország 10 pont, 2. Spanyolország 8, 3. Svédország 6, 4. Románia 4, 5. Litvánia 2, 6. Finnország 0. B-csoport: Szlovénia–Németország 24–21, Oroszország–Franciaország 26–19, Hollandia–Lengyelország 27–25. A végeredmény: 1. Oroszország 10, 2. Hollandia 6, 3. Franciaország 5, 4. Szlovénia 4 , 5. Lengyelország 3, 6. Németország 2.A csoportmérkőzések záró fordulójában már tét nélkül léphettek pályára Kovács Péter tanítványai a román csapat ellen, hiszen már a negyedik kör után eldőlt, hogy a magyar válogatott csoportelső, míg az ellenfél a negyedik helyen végez. Mindez kicsit meglepőnek tűnik, főként annak tükrében, hogy sokan úgy vélték: ez a találkozó dönthet majd a továbbjutás kérdéséről. Nos, a mieink megfeleltek az elvárásoknak, ám Gheroghe Tadici együttese alaposan leszerepelt ezen az Európa-bajnokságon. Persze senki sem tartott attól, hogy unalmas lesz a kétszer harminc perc, hiszen Tadici mester számára mindig presztízscsata a magyarok elleni mérkőzés, s a mieink sem akarták elrontani hibátlan mérlegüket.A becsületéért küzdő ellenfél vehemensen kezdte a találkozót, ám a rohamok ellen jól helytállt a magyar fal. Kemény, céltudatos munkájuk eredménye volt, hogy a román támadások végén ritkán jutott el a labda a kapuig, s ha Daniela Crapéknak lövési lehetőségük adódott, akkor többnyire Petróczi Viktória zsákmánya lett a labda. A magyar védekezés másik kulcsmomentuma a veszélyes beállós, Manea semlegesítése volt. Ráadásul a mieink sokszor "könnyű” gólokat szereztek, hiszen a jó sáncolások után lerohanásból születtek a találatok, így a félidőben már hét góllal vezetett a magyar csapat. A románok nagy bánatára a svédek ellen is remeklő Mörtel Renáta ezúttal is szórta az átlövésgólokat, az első harminc percben kilenc találatig jutott. Szünet után sem változott sokat a játék képe, bár a magyar szakvezetők minden kispadon ülő kézilabdázónak játéklehetőséget adtak. A második félidő közepén ugyan három gólra feljöttek a románok, de a mieink győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. A mérkőzést végig irányítva, helyenként jó játékkal – utánpótlás világversenyen első alkalommal – győzte le Magyarország válogatottja Romániát. Az A-csoportban a továbbjutást jelentő második helyet eldöntő spanyol–svéd összecsapáson a hispán együttes simán győzte le a nemrég még Eb-aranyról álmodozó svédeket. Így szombaton Spanyolország találkozik az elődöntőben a B-csoportot fölényesen megnyerő oroszokkal.A döntőbe jutásért szombaton 15 órakor a B-csoport második helyezettjével, Hollandiával játszik csapatunk. MestermérlegKovács Péter: – A mérkőzés lefújásának pillanatától már csak a szombati elődöntőre koncentrálunk.