KÉZILABDA. Európai kupák – A Dunaferr gond nélkül vette az akadályt

2002.10.06. 21:11
Férfi EHF-kupa2. forduló, visszavágóDunaferr SE–GTU Sevardeni Tbiliszi (grúz)33–22 (14–13)Dunaújváros, 300 néző V: Jovics, Haszics (bosnyákok)DUNAFERR: Stochl – Kertész 5 (1), Marcinkevicius 4, ROSTA 4, Grebnyev, KATZIRZ 7, Bene 5. Cs: Szathmári (kapus), Kuzmicsov 1, NÉMETH 6, Császár 1, Kemény, Sándor. Edző: Buday FerencSEVARDENI: TEVZADZE – Csanturia 3, Nikolaisvili, BOKOCSADZE 11 (3), Sakvadze 3, Ruszia 3, Kobelasvili 2. Cs: Karsivadze, Talakhadze, Kobakidze. Edző: Vahtang MeiparianiAz eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 11. p.: 6–5. 18. p.: 10–6. 33. p.: 14–15. 45. p.: 24–17. 55. p.: 30–19 Kiállítások: 8, ill. 2 percHétméteresek: 2/1, ill. 3/3Továbbjutott: Dunaferr (67–33)A szombati kiütéses (34–11) Dunaferr-siker után nem sok illúziója lehetett a grúz bajnoknak, amely mégis majdnem tíz percig vezetett. Addigra bemelegedett a magyar együttes is, és játékát felgyorsítva átvette az irányítást és a vezetést. A második félidőben még volt néhány felvillanása a Tbiliszinek, de beindultak az újvárosi "csikó” átlövők: Katzirz és Németh is szórta a gólokat. A szélen a gólerős formáját őrző Bene és Kertész remekelt.A Dunaferr gyakorlatilag két edzőmérkőzést nyerve, gond nélkül jutott a legjobb 32 közé. MestermérlegBuday Ferenc: – A várakozásoknak megfelelően kettős győzelemmel, simán jutottunk tovább. Játékunk változatlanul alakulóban van. Várjuk Fortuna kegyeit, hogy a következő fordulóban megfelelő ellenfelet kapjunk. Vahtang Meipariani: – Köszönjük a szívélyes vendéglátást dunaújvárosi barátainknak, és sok sikert kívánunk nekik a folytatásban.Női EHF-kupa2. forduló, 1. mérkőzésSAD Madeira (portugál)–DVSC-Valdor34–28 (16–12)Funchal, 100 néző. V: Lazaar, Reveret (franciák)MADEIRA: Gouveia – ESTÁCIÓ 4, BRAUER 5, Tavares, MILANOVICS 11 (1), Coimbra 1, SEABRA 5. Cs: Freitas (kapus), Gomes 2, CAMACHO 5, Gonzales 1. Edző: Luis NunesDVSC: Kolsofszki – Kereki 2, Galai 6 (2), Orbán 6 (3), Nyilas 2, Szűcs 7, Madai 1. Cs: Szamozvanova (kapus), Rácz 1, Nagy, Buglyó 3. Edző: Váczi SándorAz eredmény alakulása. 6. p.: 2–4. 11. p.: 3–7. 22. p.: 13–8. 26. p.: 13–11. 37. p.: 21–15. 42. p.: 25–17. 45. p.: 27–18. 57. p.: 32–25Kiállítások: 8, ill. 8 percHétméteresek: 2/1, ill. 6/5Remekül kezdett a Loki, s úgy tűnt, könnyű sikert arat. Riválisa azonban gyorsan összeszedte magát, és egy 10–1-es sorozatát követően már ő kézilabdázhatott nyugodtabban. Bár a Madeira előzetesen legjobb tagjának tartott Bauert az első félidőben sikerült kikapcsolni a játékból, a többiek pótolták a balkezes átlövő elmaradt találatait. A debreceniek játéka a szünet után sem javult, miközben a portugál csapat gyakorlatilag minden lehetőségét kihasználta. A hajrában faragtak ugyan valamelyest a hátrányukból a debreceniek, de az elkövetkező egy hétben alaposan össze kell szedniük magukat, ha tovább akarnak jutni. MestermérlegLuis Nunes: – Biztató eredményt értünk el, de ha az utolsó tíz percben kevesebb hibával játszunk, akkor a különbség nagyobb lehetett volna. Váczi Sándor: – A portugálok nem lennének benne az első hatban a magyar mezőnyben, de ilyen játékkal mi sem leszünk benne. Ha lelkes szurkolóink kiállnak mellettünk, akkor talán ledolgozzuk a hátrányunkat.