Pásztor István – tízes

2002.10.08. 21:25
Fotex KC Veszprém–Tatabánya-Cardonex KC32–19 (15–13)Veszprém, 1500 néző. V: Váczi, SkribaVESZPRÉM: FAZEKAS – Gulyás, GÁL 2, Csoknyai, JOVIC 4, Tóth, PÁSZTOR 10. Cs: Lazarov 4 (1), Perez 4, ÉLES 4, Iváncsik 2, Mohácsi 1, Zsigmond 1. Edző: Zdravko ZovkoTATABÁNYA: Pulay – KUZMA 3, Serfel 2, Himer, Krancz, Pavlovics 3, TÖRÔ 4. Cs: Nagy (kapus), Sibalin 1, Jano P. 5, Fülöp 1, Lengyel P., Lengyel M., Kanyó. Edző: Kanyó AntalAz eredmény alakulása. 6. p.: 3–2. 10. p.: 5–6. 16. p.: 7–6. 21. p.: 10–7. 28. p.: 13–11. 39. p.: 20–14. 50. p.: 27–14. 56. p.: 29–17Kiállítások: 6, ill. 8 percHétméteresek: 1/1, ill. 0A bajnok és az újonc összecsapásának első félidejében a fegyelmezetten, taktikusan játszó vendégek tartották a lépést világhírű ellenfelükkel szemben. A fordulás után azonban 21 perc alatt mindössze egy gólt tudtak lőni a jól védő Fazekasnak, s ez eleve meghatározta az összecsapás további kimenetelét. MestermérlegZdravko Zovko: – Jó csapat a Tatabánya, s ezt az első félidőben igazolta is, amikor mi gyengébben védekeztünk. A fordulás után a jobb kapusteljesítményünknek köszönhetően biztosan nyertünk.Kanyó Antal: – Fegyelmezetten küzdöttünk az első félidőben, a folytatásban azonban kijött a hat nap alatt lejátszott három mérkőzésen, mégpedig a bajnoki érmesekkel szemben összegyűlt fáradtságunk.Tudósított: Donát Tamás (Veszprém)