Okkal elégedett Kiss Szilárd

2002.10.09. 23:17
Dunaferr SE–DVSC-Valdor 35–22 (20–10)
Dunaújváros, 500 néző. V: Herczeg, Südi
DUNAFERR: PÁLINGER – Turtóczki 1, BOHUS 1, Oblisz, PIGNICZKI 7, BULATH 5, NAGY I. 9 (2). Cs: Cracana (kapus), Szrnka 3, Borók 2, Ferling 2, Borbély 2, Pálffy 2, Gáspár 1. Edző: Kiss Szilárd
DVSC: Kolsofszki – Madai 1, Szűcs 2, Orbán 4 (1), NYILAS 5, Galai 3, Kereki 1. Cs: SZAMOZVANOVA (kapus), RÁCZ 5 (2), Buglyó 1, Nagy. Edző: Váczi Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 15. p.: 10–6. 24. p.: 16–8. 40. p.: 25–13. 43. p.: 26–16. 53. p.: 31–19
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3

A nagy lendülettel kezdő Dunaferr gyors letámadásokból és felállt védelem ellen is rendre eredményesnek bizonyult. A második félidőben több védekezési variációt és összeállítást is kipróbáltatott BL-selejtező visszavágójára készülő csapatával Kiss Szilárd. A dunaújvárosiak formája és akarata biztató a vasárnapi európai kupamérkőzés előtt, míg a hasonló cipőben járó debreceniek alighanem nehéz feladat előtt állnak az EHF-kupában.

Mestermérleg
Kiss Szilárd: – Az első félidőben nagyon gyorsan és eredményesen játszottunk, a másodikban tartottuk előnyünket. Játékosaink nagy része jól teljesített.
Váczi Sándor: – Önmagunkhoz képest viszonylag jól ellenálltunk a Dunaferrnek. Remélem, hogy ezzel segítettük a vendéglátók és a magunk felkészülését is az európai kupavisszavágóra.