KÉZILABDA, női NB I - FTC–Vasas: közte húsz gól

2002.10.11. 22:22
NőkHerz-FTC–Vasas 43–23 (21–11)Kőbányai út, 400 néző. V: Herczeg, SápiFTC: SUGÁR – MRAVIKOVÁ 6, TÓTH T. 6, Siti E. 2, Kovács V. 2, Farkas 1, KIRSNER 6. Cs: Mikolosová (kapus), Pádár I 3, Benyáts 4, Brigovácz 6 (6), Lőwy 3, Pádár M., Barna 4. Edző: Németh AndrásVASAS: BARTUS –Böde 2, Szélesi 5, Pásztor, Ábrahám, Csernova 5 (2), KOROKNAI 7(1). Cs: Pásztor (kapus), Orosz 2, Balogh 2 (1), Koréh, Pribék, Somogyi. Edző: Köstner VilmosEredmény alakulása: 10. p.: 7–3. 16. p.: 13– 4. 22. p.: 15–5. 26. p.: 18–7. 36.p.: 25–11. 45. p.: 33–14. 52. p.: 37–19. 56. p.: 40–20Kiállítások: 2, ill. 2 percHétméteresek: 8/6, ill. 4/4Nagy iram mellett már a kezdés után a Herz-FTC játszott nagy fölényben és pontos támadásokat vezettek, melyet a jól védő Bartus sem tudott megakadályozni. Igyekeztek a piros-kékek azonban a támadásaik rendre megtörtek Farkas Ágiék jó védekezésének köszönhetően. Szünet után is jó iramú élvezetes volt a játék, annak ellenére, hogy az eredmény hűen türközi a két csapat közötti különbséget. MestermérlegNémeth András: – A magyar kézilabdázásnak kell a Vasas az NB I-ben, akik itt voltak mindent megtettek ezért, azonban több segítségre lenne szükségük.Köstner Vilmos: – Sok a húsz gól különbség, mert úgy gondoltam, többre leszünk képesek. Be kell azonban látnom, hogy reális az eredmény.FérfiakTatabányai Carbonex KC–Békési FKC24–19 (12–9)Tatabánya, 700 néző. V: Kozasic, Stangl (osztrákok)TATABÁNYA: Pulay – KUZMA 4, Borsos 3, Fülöp, Sibalin, PAVLOVICS 7 (1), Törő 2. Cs: NAGY P. (kapus), Krancz, Hímer 4, Serfel 4. Edző: Kanyó AntalBÉKÉS: Szikora – Nyitrai 1, Gilan 3, Nagy T. 2, Novanc 2, Lovász, Döge 4 (3). Cs: Polgár Z. 1, Gálik, CZEGLE 6, Polgár T. Edző: Gávai FerencAz eredmény alakulása. 3. p.: 2–2. 9. p.: 5–3. 18. p.: 7–5. 27. p.: 10–7. 35. p.: 14–12. 42. p.: 18–13. 50. p.: 22–16Kiállítások: 4, ill. 6 percHétméteresek: 1/1, ill. 3/3A találkozónak külön érdekességet adott, hogy osztrák játékvezető páros vezette. A békésieknél nagyon hiányzott a combizomsérüléssel bajlódó Moldován, míg a tatabányaiak kissé fáradt játékkal rukkoltak elő. A fáradtság oka lehetett, hogy a Carbonex tíz nap alatt negyedik tétmérkőzését játszotta. Ennek ellenére az NB I-es újonc – talán a dunaújvárosi pontszerzés hatására – magabiztosan, végig vezetve győzött egyik riválisa ellen. MestermérlegKanyó Antal: – Remek játékvezetés mellett sikerült megszereznünk a két pontot, fegyelmezetten játszó vetélytársunktól.Gávai Ferenc: – Gratulálok ellenfelünknek, tisztességesen küzdöttünk, de sajnos Moldován nélkül eléggé szerény a csapatom. Komlói BSK–Győri ETO KC29–23 (15–11)Komlói, 600 néző. V: Klucsó, KlekrinczkyKOMLÓ: MÉSZÁROS 1 – KALOCSAI 8, DÖMÖS 5,Tolsztih 2, Papp 2, KISS 7 (4), EGRI 4, Cs: Pókos (kapus) Nagy Z., Minya. Edző: Fenyvesi KárolyGYÔR: Gerháth – Iváncsik 4, Bakos 3, Herbert 2, Lányai, Nyikes 2 Konkoly 3. Cs: Patai (kapus) SZABÓ 5, Bősze, Horváth Sz. 4 (3) Horváth R. Kovács.Edző: Tóth LászlóEredmény alakulása: 15. p.: 5–5. 25. p.: 12–9. 37. p.: 17–13. 49. p.: 26–18Kiállítások: 8, ill. 6 percHétméteresek: 5/4, ill 5/3A komlóiak első győzelmüket aratták a bajnokságban, méghozzá fölényesen nyertek, úgy hogy végig vezettek. A második félidő elejétől a győriek a támadásaiknál rendre lehozták a kapusukat, de ez rosszul sült el mert, a hátrány lefaragása helyett még a komlói kapuvédő, Mészáros is gólt dobott nekik. MestermérlegFenyvesi Károly: – A komlói szív mellé jó játék is párosult.Tóth László: – Szuper, korrekt játékvezetés mellett undorító teljesítményt nyújtottunk. Ha a játékosainkban van becsület, az utazási és étkezési költségeket visszafizetik a klubnak.Fotex KC Veszprém–Pestszentlőrinc-Elektromos34–19 (19–9)Veszprém, 1400 néző. V: Láda, SebőkVESZPRÉM: FAZEKAS 1 – Dzomba 4, PÉREZ 6, GÁL 2, Pásztor 4, Tóth, Éles 4. Cs: Kovács J. (kapus), LAZAROV 6 (2), Zsigmond 3, Iváncsik 2, Díaz 2, Gulyás. Edző: Zdravko ZovkoPESTSZENTLÔRINC: Nagy – Varga 1, Savon 3, Harsányi 2, Tímár 1, FREY J. 6 (1), FORGÁCS 4. Cs: Hudák, Marchis (kapusok), Frey T. 2, Tamás, Börcsök, Szabó. Edző: Győrfi JánosAz eredmény alakulása. 4. p.: 2–3. 22. p.: 14–5. 28. p.: 19–8. 45. p.: 25–14. 50. p.: 30–15.Kiállítások: 2, ill. 6 percHétméteresek: 2/2, ill 2/1 MestermérlegZdravko Zovko: – Jó ritmusban játszottunk, és ez meghozta az eredményét. Győrfi János: – Csak a második félidő közepén nyújtott teljesítményünkkel vagyok elégedett.