NB I: Könnyedén győzött a Fradi

2002.10.20. 22:17
NőkEsztergomi KSE–Herz-FTC24–31(12–16)Esztergom, 600 néző. V: Horváth P., Marton B.ESZTERGOM: KURUCZ – Wolf 1, Káldi, Rábai 3, BORBÁS 6, Csernus 1, Nagy M. Cs: Körmöczi, Németh A. (kapusok), Mezőségi, VESZELI 8 (4), Sipos 1, Pőcze 4, Vincze. Edző: Laurencz LászlóFTC: SUGÁR – MRAVIKOVÁ 6, Benyáts 4, Siti E. 4 (1), Pádár I. 1, Farkas Á. 6, Kirsner 3. Cs: Diószegi (kapus), Kovács V. 1, Tóth T., Pádár M. 1, Barna, LÔWY 4, Uhraková 1. Edző: Németh András Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–0. 8. p.: 3–1. 15. p.: 6–7. 20. p.: 9–10. 26. p.: 15–12. 35. p.: 13–16. 40. p.: 16–20. 44. p.: 17–22. 51. p.: 19–26. 56. p.: 22–29. 59. p.: 24–30Kiállítások: 6, ill. 4 percHétméteresek: 5/4, ill. 1/1Nagy lelkesedéssel és akarással kezdett a hazai gárda a szurkolók hatalmas hangorkánja közepette, és egészen az első félidő közepéig magabiztos játékkal vezetett is. Aztán jött egy hullámvölgy, csak kapufákra tellett az erejükből, s átvette a vezetést a Ferencváros. A szünet után jobbára az FTC irányított, a hazaiak játékán némi fáradtság látszódott, kapkodtak, eladták a labdákat, és tízgólos előnyre tett szert a Fradi. Az utolsó öt percben nagy hajrát vágott ki az Esztergom, és sikerült is csökkenteni a hátrányon.MestermérlegLaurencz László: – Jó meccset játszottunk. Kevesebb eladott labdával, több bátorsággal szorosabbá tehettük volna a mérkőzést.Németh András: – Jól küzdő Esztergom ellen, küzdelmes mérkőzésen megérdemelten győztünk, annak ellenére, hogy még messze vagyunk önmagunktól.PEAC-PIKKER–Váci NK25–24(12–13)Pécs, 400 néző. V: Horváth J., Németh Cs.PÉCS: JUHÁSZ – Kári Horváth, Kévés, Tomasovics 4, Szűcs 2, JENÔFI 8 (1), PERINGER 7. Cs: Takaró (kapus), Horváth, SCHMIDT 1, Savanyú 2, Székely 1. Edző: Danyi GáborVÁC: Gridnyeva – Berta 2, CSENKI 6 (1), Moszkovaja 1, Hajdu 4, MÁTYÁS 6 (1), Stiener 4. Cs: Ôri, Hornyák 1, Gráner. Edző: Hajdu JánosAz eredmény alakulása. 4. p.: 0–3. 13. p.: 5–6. 20. p.: 7–10. 26. p.: 11–11. 34. p.: 15–14. 39. p.: 16–18. 43. p.: 19–18. 50. p.: 21–20. 57. p.: 24–22Kiállítások: 10, ill. 4 percHétméteresek: 1/1, ill. 4/2MestermérlegDanyi Gábor: – Megmutattuk, hogy nagyon tudunk küzdeni, köszönjük a közönség buzdítását is.Hajdu János: – A csapatunk teljesítménye és a játékvezetés egyformán gyenge volt.DVSC-Valdor–Liss-Hódmezővásárhely27–33(10–17)Debrecen, 1400 néző. V: Klucsó, LekrinszkyDEBRECEN: Kolsofszki – Kereki 5, Galai 7 (6), Orbán 3 (1), Nyilas 4, Szűcs 4, Madai. Cs: Szamozvanova (kapus), Rácz 2, Szabados 2. Edző: Váczi SándorHÓDMEZÔVÁSÁRHELY: SZABÓ K. – VIRÁG 8, Gaál, Asztalos 2, Prok 2, KOCSIK 10 (4), BAUNOK 6. Cs: Vörös (kapus), KOCSIS 4, Nikolics 1 (1). Edző: Farkas JózsefAz eredmény alakulása. 7. p.: 1–5. 11. p.: 2–7. 15. p.: 4–10. 20. p.: 6–11. 24. p.: 8–14. 29. p.: 9–17. 34. p.: 12–20. 37. p.: 15–20. 44. p.: 18–25. 54. p.: 22–30Kiállítások: 4, ill. 2 percHétméteresek: 7/7, ill. 5/5A legjobb hat közé vágyó csapatok rangadóján nagy hangpárbajt vívtak a szurkolótáborok a csaknem zsúfolásig megtelt Hódos Imre Sportcsarnokban. Az egyik vendégdrukker olyan vehemenciával biztatta az övéit, hogy átesett a palánkon, emiatt egy rövid ideig állt is a mérkőzés. A meccs maga szinte az első perctől kezdve a Hódmezővásárhelynek állt. Az exdebreceni irányító, Kocsik remekül mozgatta társait, de ő maga is kivette a részét a gólgyártásból. Amíg a Csongrád megyeiek rámenősen, gyorsan kézilabdáztak, addig a hazaiak játékából hiányzott a vállalkozókedv, a kellő agresszivitás, de legfőképpen az elképzelés. A hajdúságiak góljaik egy részét is csak "találták”, kevés akciót tudtak befejezni, ezzel szemben Orbán hiába "vette ki” Kocsikot, Virág és Baunok eredményes szélsőjátékának köszönhetően tovább nőtt a vásárhelyi előny.A második félidő elején egy csipetnyit megvillantott igazi tudásából a DVSC, ekkor lőtte első gólját az egyébként meghatározó játékos, Szűcs – de Farkas József edző hamar rendezte együttese sorait. Kocsikék szinte eksztázisban játszottak, míg a vendéglátók egyre inkább elvesztették a hitüket. A debreceni drukkerek pusztán annak tapsolhattak, hogy a sérüléséből felépült Szabados gólokkal tért vissza. Az utolsó percben nem mindennapi góllal állította be a végeredményt a Hódmezővásárhely: egy időkérés után a hazaiak megpróbáltak mindenkit letámadni, ám a bal szélen felfutó kapus, Szabó Krisztina kapta a labdát, aki a túloldalra átívelve gólpasszt adott Virágnak.MestermérlegVáczi Sándor: – Rengeteg technikai hibát vétettünk és összeomlottunk.Farkas József: – Egy ilyen mérkőzésen, amikor minden játékosom kiválóan játszik, nagyon jó edzőnek lenni.
(12–6)
Dunaújváros, 600 néző. V: Hurich, Stepaniek (osztrákok)
DUNAFERR: STOCHL – Kertész 3, Marcinkevicius 5, ROSTA M. 2, Grebnyev, Katzirz 2 (1), Bene 4. Cs: Szathmári (kapus), Kuzmicsov 3 (1), Császár 3, Boda 3, Németh 2, Sándor 1, Kemény. Edző: Buday Ferenc
PÉCS: SZENTE – Erdélyi 5, Szobol, Szögi 1 (1), Hőgye, Németh 1, Kovács Zs. 2. Cs: Balló (kapus), Bursac 4, Szappanos 2 (2), Kovács G. 1, Werner, Kokas, Császár. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 12. p.: 5–0. 22. p.: 11–4. 38. p.: 18–8. 45. p.: 22–10. 54. p.: 25–12
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/3
A hazai csapat lendületes 5–0-val nyitotta a mérkőzést, és ez később alapvetően meghatározta az eredmény alakulását. Kertészék néhány lendületes támadása elég volt ahhoz, hogy a félidő végére megtartsa, sőt növelje előnyét a Dunaferr. A második játékrészben gyors ellentámadásokból könnyedén szerezte góljait a vendéglátó, és a pályára lépő fiatal játékosok is éltek a felkínált lehetőségekkel. Richard Stochl az egész meccs során kimagasló színvonalon őrizte hálóját. A pécsiek elsősorban Szente kapusnak köszönhetik, hogy nem szenvedtek még nagyobb arányú vereséget.

Mestermérleg
Buday Ferenc: – Gratulálok a fiúknak, ez az elvárható játék a Dunaferrtől. A pécsieknek köszönöm a sportszerű küzdelmet, az osztrák játékvezetők is jól szerepeltek.
Füzesi Ferenc: – Nehéz ilyenkor bármit is mondani. A Dunaferr döntő fölényét nem tudtuk ellensúlyozni.