Párduc és a címvédésNévjegy
PÁDÁR ILDIKÓ
Született: 1970. 04. 19., Heves
Magasság/testsúly: 178 cm/ 73 kg
Posztja: beállós
Klubjai: Eger, Herz-FTC
Nevelôedzô: Brandstadter Gábor
Edzôi: Berzsenyi Mária, Hoffmann Pál, Elek Gyula, Németh András
Elsô válogatottság: 1990. 09. 12., Südstadt (Ausztria (20—21)
Válogatottság/gól: 193/377
Legjobb eredmények: olimpiai 2. (2000, Sydney) olimpiai 3. (1996 Atlanta), vb 2. (1995), Eb 1. (2000), 3. (1998), BL 2., 6x magyar bajnok, 6x MK-gyôzte
A válogatott és a Herz-FTC csapatkapitánya, Pádár Ildikó megjárta az utóbbi évtizedben a mennyet és a poklot. Ott volt, amikor a sportág honi tehetségeihez méltatlanul az akkor még létező C-csoportos világbajnokságon volt kénytelen kínlódni a csapat szintjéhez közel sem érő vetélytársak ellen. Ott volt, amikor az együttes visszajutott az őt megillető helyre, s ott volt a magyar–osztrák vb-n, ahol végig hatalmas szurkolótábor előtt menetelt az ezüstéremig a magyar válogatott. Az 1995-ös vb pedig hatalmas rajongótábort verbuvált a sportágnak.
Az atlantai olimpiai bronzéremnek is aktív részese volt a "Párduc” becenéven ismert beállós, aki Mocsai Lajos érkezése után is a csapat egyik alappillérének számított. Igaz, posztján eközben változás történt, az 1995-ben a világ legjobbjának választott Kocsis Erzsébet visszavonult, helyére a hasonlóan tehetséges Kulcsár Anita nőtt fel, s Pádárral ő is remek párost alkot.
Pádár Ildi ritka rekordokat döntöget a magyar női kézilabdában, hiszen az ősszel játszotta 400. NB I-es mérkőzését, a válogatottban pedig éppen a dániai Európa-bajnokságon juthat el a bűvös kétszázas határig.
Mehetett volna többször is külföldre, ajánlata bőven volt, ám valami mindig visszatartotta őt, nem tudta elhagyni a Fradit és a lelkes szurkolótábort. Most már nem vállal nagy rizikót, aki úgy tippel, hogy Ildikó zöld-fehérben fejezi be pályafutását. Persze a búcsú napja még messze van, hiszen a csapatkapitány ott akar lenni társaival a 2004-es athéni olimpián, előtte pedig jövőre a horvátországi világbajnokságon.
Először viszont Dániára koncentrál, hiszen rutinos harcosként tudja: a címvédőnek kötelezettségei vannak.
Nehéztüzérek a kazettákonNévjegy
SUGÁR TÍMEA
Született: 1977. 10. 21., Pécs
Magasság/testsúly: 171 cm/62 kg
Posztja: kapus
Klubjai: Pécsi lepke, PMKC, Kiskunhalasi NKSE, DVSC, Herz-FTC
Nevelôedzô: Gertig Károly
Edzôi: Tabajdi Ferenc, Harmat Tamás, Tóth János, Spolár Viktor, Farkas József, Köstner Vilmos, Németh András
Elsô válogatottság: 2000. 07.22., Réunion (Franciaország 25—27)
Válogatottság/gól: 46/0
Legjobb eredmények: Eb 1. (2000), BL 2., 2x magyar bajnok, 1x MK-gyõztes
Három éve érkezett a Fradiba, s hamar a közönség egyik kedvencévé vált, hiszen a csapat vele újra bajnoki címet nyert, s többek között az ő kiváló teljesítményének is köszönhető, hogy a Herz-FTC már az utolsó lépcsőfokig is eljutott a BL-ben.
Sugár Timi kivételes képességeire és átlagon jóval felüli állhatatosságára szülővárosában, Pécsett figyeltek fel. Kiskunhalason át vezetett az útja Debrecenbe, ahol 21 évesen azt hitte, révbe ért. A cívisvárosban azonban üldözte a balszerencse: egy éven belül két súlyos sérülés — egy-egy keresztszalag-szakadás és bokaszalag-szakadás — érte utol, alig két félidőnyit állhatott a kapuba a bajnokság során. Amikor a Ferencvárosba érkezett, az volt a kérdés, hogy folytatódik-e a rossz széria, vagy a kapus sűrítve túljutott az egész pályafutásra elrendelt sérüléspenzumon. Nos, az elmúlt bő három évben nem akadt gondja, s így egyenes úton jutott el a válogatottig. Igaz, 2000 nyarán még csalódás érte, hiszen – bár végigcsinálta az olimpiai felkészülést – végül kimaradt a Sydneybe utazó keretből. "Tudatosítottam magamban, hogy a temérdek munkának beérik majd a gyümölcse, ha nem Sydneyben, akkor később” — emlékezett arra az időszakra a kapus. Nos a "szüretre” nem kellett sokat várnia, hiszen 2000 decemberében ott volt a Bukarestben Európa-bajnoki címet nyerő válogatottban, s azóta is biztos tagja a nemzeti csapatnak.
Az Eb előtt szabad idejében is akadt programja a remek kapusnak, hiszen videokazetta-gyűjteményében fellelhető a földkerekség valamennyi nehéztüzére.
A védekezésen nem fog múlniA Kökény Bea–Simics Judit tengely viszszavonulása óta Mocsai Lajos egyik első számú problémája a rutinos védőduó megfelelő pótlása. Sok embert kipróbált a szövetségi kapitány a két középső védekező poszton, míg — úgy tűnik — rátalált az igazira. Az egyik jelölt Kindl Gabriella, a győriek kiválósága volt, s a jelek szerint a még mindig csak 23 éves játékos képes lehet hosszú távon megoldani a nagy felelősséggel járó feladatot.
A győri új hullám első csoportjával került be az élvonalba, s hamar kulcsember lett az ETO-ban. A jobbára saját nevelésű játékosokból álló győri csapat immáron évek óta ostromolja az első osztályú bajnoki dobogó legfelső fokát, s lehet, éppen ebben az évadban jut fel a csúcsra. Úgy tűnik, a Mohácson született átlövőnek dupla esélye lesz, hogy a szezon végén aranyérmesnek mondhassa magát, hiszen már korábban — még a 2002–2003-as bajnokság rajtja előtt — aláírta szerződését a Dunaferrhez, s a megállapodás januárban lép érvénybe. Így akár a győriek, akár a dunaújvárosiak ünnepelhetnek az utolsó forduló után, Kindlnek dukál az éremből.
A védekező specialista átlövő válogatottbeli karrierje gyönyörűen indult: 2000 novemberében mutatkozott be, decemberben pedig már Európa-bajnokként térhetett haza Romániából. Szerepelt az olaszországi világbajnokságon (2001) hatodik helyen végző csapatban is, s szeretne második Eb-jéről is éremmel hazatérni.
A védekezésen nem fog múlni.