Folytassa, Ferencváros!

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
Vágólapra másolva!
2003.01.06. 21:00
Címkék
A női Bajnokok Ligájában több nagy meglepetéssel kezdődtek a csoportküzdelmek. A magyar szempontból legkellemesebb az volt, hogy a Herz-FTC okos, biztos játékkal nyert idegenben a Nordstrand Oslo ellen, és ezzel már az első fordulóban nagy lépést tett a továbbjutás, vagyis a csoportjában az első vagy a második hely megszerzése felé. Németh András mester és a ferencvárosi vezetők szerint persze erről még nagyon korai beszélni, hiszen éppen csak elkezdődött a csoportmérkőzések sorozata.
Farkas Ágnes (balra) és társai a legerôsebb norvég lövéseket is rendre blokkolták
Farkas Ágnes (balra) és társai a legerôsebb norvég lövéseket is rendre blokkolták
Farkas Ágnes (balra) és társai a legerôsebb norvég lövéseket is rendre blokkolták
Farkas Ágnes (balra) és társai a legerôsebb norvég lövéseket is rendre blokkolták
Farkas Ágnes (balra) és társai a legerôsebb norvég lövéseket is rendre blokkolták
Farkas Ágnes (balra) és társai a legerôsebb norvég lövéseket is rendre blokkolták
"Hasonlóan jó teljesítménnyel kezdtük az ősszel a bajnokságot is – emlékezett Németh András –, aztán a sikeres folytatás elmaradt. Ezt a hibát a BL-ben nem szabad elkövetnünk. Az oslói találkozó után szerényen, de megünnepeltük a győzelmet a szállodánkban, az alaposabb elemzést pedig hétfőre hagytuk. Ekkor azonban elmondtam a lányoknak, hogy nagyon sok technikai hibát követtek el, köztük olyanokat is, amelyek elemi szinten sem nézhetőek el. Ebben a tekintetben a norvégok jobbak voltak, ugyanakkor bejöttek abba a csapdánkba, hogy átlövésekre kényszerítettük őket, és ezeket rendre sáncoltuk, vagy kapusunk hárított. A statisztikáink szerint harminckét átlövéssel próbálkozott a Nordstrand, és ebből csupán hét gólt szerzett. Azt hiszem, ez az egy adat is sokat elárul a védekezésünk hatékonyságáról.” Az edző kiemelte, hogy Kristiansen a vártnál jobb teljesítménnyel rukkolt elő, de ez nem lepte meg annyira a
Európai kupák, nôk
Bajnokok Ligája, csoportmérkôzések, 1. forduló. A-csoport: Eliana Valencia (spanyol)–Kometal Szkopje (macedón) 35–25, Podravka Koprivnica (horvát)–Lada Togliatti (orosz) 22–20. B-csoport: Nordstrand Oslo (norvég)–Herz-FTC 31–33, HC Leipzig (német)–Viborg HK (dán) 27–33. C-csoport: Ikast (dán)–Hypo (osztrák) 26–29, MKS Lublin (lengyel)–Larvik (dán) 20–20. D-csoport: Metz (francia)–RK Buducsnoszt Podgorica (jugoszláv) 31–30, Ferrobus Valencia (spanyol)–Krim Ljubljana (szlovén) 26–28
KEK, a 16 közé jutásért, 1. mérkôzések. Gyôri Graboplast–ZRK Zseljeznicsar (bosnyák) 41–21, Lucs Moszkva (orosz)–APS Thesszaloniki (görög) 35–15, Napredak Krusevac (jugoszláv)–HC Florgarden (olasz) 28–27, Kolding (dán)–Veliko Tarnovo (bolgár) 37–21, Skövde (svéd)–Sosnica Gliwice (lengyel) 22–22 és 22–25, Zeeman Vasdgoed (holland)–St. Gallen (svájci) 29–31, Enoszisz Athen (görög)–Besancon (francia) 20–40 (a többi párharc mindkét mérkôzését a hét végén rendezik meg).
EHF-kupa, a 16 közé jutásért, 1. mérkôzések. TV Lützellinden (német)–R. Gran Canaria (spanyol) 17–23 és 17–17, HC Osijek (horvát)–ZRK Zalec (szlovén) 24–19, Olchim Vilcea (román)–Radnicski Beograd (jugoszláv) 34–22 és 29–26, Spono Nottwill (svájci)–Dunaferr SE 26–41 és 22–38, DI Nis (jugoszláv)–Randers (dán) 31–16, DVSC-Valdor–GAS Anagenniszi Artasz (görög) 24–31, Gudme (dán)–Slagelse (dán) 23–26, Motor Zaporizzsja (ukrán)–Kubany Krasznodar (orosz) 30–19, G. Enna (olasz)–Cercle Dijon (francia) 19–25, Wienerneustadt (osztrák)–Cornexi-Alcoa 28–27, Rapid Bucuresti (román)–TK Prilep (macedón) 48–21 és 38–15, Knjaz Milos (jugoszláv)–G. Lviv (ukrán) 26–21, Zaglebie Lubin (lengyel)–Duslo Sala (szlovák) 24–20 (a többi párharc mindkét mérkôzését a hétvégén rendezik meg).
Fradit, mint Uhraková játéka a házigazdákat. A szlovák beállós öt hetest harcolt ki, és két gólt is lőtt, vagyis jelentős részt vállalt a siker kiharcolásából. Farkas Ági újra – immár ki tudja, hányadszor? – a mezőny legjobbja és legeredményesebb játékosa (12 gól) címet kaphatta, vagyis ott folytatta, ahol néhány hete Dániában Eb-gólkirálynőként abbahagyta. Mellette parádézott Sugár Tímea kapus, valamint a norvég védőfalon kígyóként átsikló Siti Eszter (6 gól), akiről szintén elmondható, hogy átmentette Eb-formáját a BL-csatározások rajtjára.
"A héten már a Lipcse elleni, vasárnapi második fordulóra készülünk – folytatta Németh edző. – Mindent megteszünk, hogy itthon is sikeresen kézilabdázzunk, amihez persze elengedhetetlen lesz közönségünk biztatása. Megjegyzem, igyekezzen, aki a helyszínen akarja látni a mérkőzést, mert a belépők gyorsan fogynak. A jobb felkészülés érdekében a Cornexi elleni bajnokinkat elhalasztottuk február végére.”
A BL B-csoportjában a HC Leipzig otthon kikapott a Viborgtól, amiből arra lehet következtetni, hogy a Fradi és a dán együttes vívhat gyilkos csatát az első és a második hely megszerzéséért a csoportban,
A boszniai visszavágón nem lehet gond

A nôi KEK-ben és EHF-kupában a 16 közé jutás volt a tét, és a párharcok elsô mérkôzéseit rendezték meg. A visszavágók elôtt valamennyi magyar csapat bizakodhat, és a Dunaferr már a nyolcaddöntô sorsolását várja, hiszen Svájcból két gyôzelemmel tért haza.
„Nincs szerencsénk! – fakadt ki keserűen a bosnyák Zseljeznicsar edzôje és játékosa, a 43 éves Szvjetlana Kitics múlt év október 13-án, amikor Szarajevóba megérkezett a nemzetközi kupaküzdelmek bécsi sorsolásának híre. – Amikor a sorsolás elôtt a helyi média megkérdezett, hogy melyik csapatot szeretnénk elkerülni, akkor egyértelműen a Gyôrt jelöltem meg. És ilyen a szerencsénk… Még élénken éltek emlékezetünkben a három évvel ezelôtti egymás elleni mérkôzéseink eredményei, amikor mindkét találkozót Gyôrött játszottuk, és csapatunkra mindkét alkalommal nagy csapást mértek a gyôriek.”
Az egykori világklasszis jól érezte a veszélyt. Most ugyan nem 36, csak húszgólos vereséget szenvedtek, de a továbbjutás kérdése gyakorlatilag így is eldôlt.
„Az ETO ezúttal is javasolta, hogy mindkét mérkôzést Gyôrött játsszuk le, de mi ragaszkodtunk, hogy ellátogassanak hozzánk – folytatta Kitics, a világ hajdani legjobbja. – Tudjuk, hogy nincs esélyünk, de lelkes közönségünk megérdemli, hogy lássák ezt a kitűnô magyar csapatot.”
Az igazsághoz tartozik, hogy az új csapatkapitány, Sirina együttese ezúttal nem játszott olyan jól, mint a 39 hónappal korábbi találkozón. Kindl távozása, Mehlmann sérülése miatt megváltozott a gyôri együttes összeállítása, s csak a találkozó egyes szakaszaiban villogott igazán a házigazda. Szembeötlô volt, hogy amíg az elsô játékrészben 23–6-ra, a másodikban már csak 18–15-re tudtak nyerni Görbiczék. Ebben nem is annyira a cseresor pályára küldése, mint inkább a könnyelműsködés, a védekezés szinte teljes feladása játszott közre.
„Negyven percig jól játszottunk – vélekedett a csapat vezetôedzôje, Vura József. – Indításokból sok szép támadást vezettünk. Jelentôs elônyt szereztünk, és ennek birtokában már gondolnunk kellett arra, hogy szerdán Esztergomban nehéz bajnoki mérkôzés vár ránk. Ezért valamennyi cserejátékosomat pályára küldtem.”
ugyanakkor a német bajnoknak – és persze az Oslónak is – valamelyik idegenbeli találkozóját meg kell nyernie, hogy versenyben maradhasson a negyeddöntőbe jutásért. A Leipzig néhány nappal a BL-mérkőzés előtt a Német Kupa-nyolcaddöntőben is kikapott otthon a HC Frankfurttól (25–26).
A sportág barátainak arra is érdemes felfigyelni, hogy az A-csoportban a címvédő Kometal Szkopje Valenciában tízgólos (!) fiaskót szenvedett, a Kapronca pedig megverte a KEK-győztes Togliattit. A C-csoportban a Hypo, Gyurka János edző és Balogh Bea csapata Ikastban szerzett két pontot, a Larvik pedig Lublinban hagyott egy pontot. A D-csoportban a Metz, az Európa-bajnoki bronzérmes Szabó Melinda együttese keservesen nyert a Podgorica ellen, az újabb BL-elsőségről álmodó Krim Ljubljana pedig a gyengébbnek tartott valenciai csapat otthonában diadalmaskodott.
Felemás EHF-kupa

Kisebb meglepetéssel szolgált, amikor kiderült, hogy a Dunaferr nôi együttese lemondott pályaválasztói jogáról, és vállalta, hogy mindkét EHF-kupa-mérkôzését a svájci Spono otthonában, Nottwilben vívja meg. Utólag már könnyen belátható, hogy ez jó döntés volt. A két csapat közötti tudás- és rutinkülönbség idegenben is jól érzékelhetônek bizonyult, és anyagilag is így járt jobban a magyar bajnoki ezüstérmes. Az újvárosi szurkolók aligha ostromolták volna meg a Dunaferr-sportcsarnok pénztárát, hogy kedvenceik macska-egér harcát láthassák a feltörekvô svájciak ellen. Fontos szakmai szempont volt az is, hogy így idôt, egy hétvégét is nyertek a sűrű januári programban Kiss Szilárd mester tanítványai. A szombati 15 gólos diadal után vasárnap is tarolt és 16 góllal nyert az Újváros.
A műtött térdű Németh Helgát és a beteg Tóth Máriát nélkülözô Cornexi-Alcoa is gyôzni ment Bécsújhelyre, ám egygólos vereséggel tért haza. Zsiga Gyula edzô emiatt kellôen mérges is volt, hiszen csapata végig vezetett két-három góllal. Az viszont talán megvigasztalta, hogy ezt a szerény különbséget nem lesz nehéz ledolgozni a visszavágón.
A DVSC-Valdor nemcsak szép, hanem diadalmas búcsút szeretett volna rendezni a sportolástól visszavonuló Jeddi Máriának, ám a terve nem valósult meg. A görög Artasz idegenlégiósai már a szünetig hatgólos elônyhöz juttatták a vendégeket, akik a folytatásban is minden tekintetben felülmúlták a szebb napokat látott s fényesebb jövôt érdemlô Lokit.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik