2003.02.15. 21:51
Rapid Bucuresti (román)–Cornexi-Alcoa 31–27 (17–14)
Bukarest, 1100 néző
V: Acebane, Kamer (macedónok)

BUCURESTI: Dogaru – VARZARU 8 (3), Goran 2, Dobrin 2, BRADEANU 5, Georghe 4, Busuloceanu 2 (1). Cs: Gras (kapus), DUMITRESCU 7, Pana 1, Fitulescu. Edző: Vasile Margulescu
CORNEXI: Farkas A. – Gisca 1, Virincsik 5, KULCSÁR 5 (1), Szőke 3, DELI 8 (4), Kenyeres 5. Cs: Fekete (kapus), Kovács T., SITI B. Edző: Pánczél Barabás

Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 14. p.: 8–8. 20. p.: 13–10. 26. p.: 15–13. 33. p.: 18–17. 40. p.: 21–19. 47. p.: 25–21. 55. p.: 28–26
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 7/5

Jól kezdett a Cornexi, az első félidő közepéig egy-két góllal Deliék vezettek a román vasúttársaság sportcsarnokában megrendezett mérkőzésen. A bukarestieknek nem ízlett a fehérváriak határozott, kemény játéka, ám negyedóra elteltével felébredt a hat válogatottal felálló hazai csapat, átvette a játék irányítását, egyúttal a vezetést is. Hamar rendezni tudta sorait a Cornexi is, így a félidő végéig tartotta a lépést a Rapiddal. A második játékrészben sem sokat változott a helyzet, szinte végig két-három góllal a román bajnokság jelenlegi listavezetője állt jobban. A hajrában még megpróbálta szorosabbá tenni a meccset a székesfehérvári hölgykoszorú, ám csak megközelíteni tudta ellenfelét, utolérni nem. A négygólos vereség ellenére jól helyt állt a tartalékos Cornexi a jelenlegi legerősebb játékoskeretű román csapat ellen. A továbbjutás kérdése nyitott maradt, minden kérdés a jövő szombati székesfehérvári visszavágón dől el.

Mestermérleg
Vasile Margulescu: – Két láthatóan jól felkészített csapat összecsapásán biztosan győztünk, de a továbbjutás kérdése csak Magyarországon dől el.
Pánczél Barabás: – Két hullámvölgyünk volt a mérkőzés folyamán, amikor az ellenfél négy-öt góllal elhúzott, ezért nem lehetett szorosabb a vége. A lényeg, hogy megőriztük továbbjutási esélyünket.