2003.03.02. 21:17
Esztergom–Cornexi-Alcoa 26–27 (12–11)
Esztergom, 600 néző
V: Bonifer, Serföző
ESZTERGOM: Kurucz – WOLF 8, PÔCZE 5 (1), Simon, Veszeli 6 (4), RÁBAI 2, Vincze 2. Cs: Körmöczi, Németh (kapusok), Nagy M., Sipos, Mezőségi 2, Káldi 1. Edző: Laurencz László
CORNEXI: Farkas A. – GISCA 5, Szőke 1, Siti B. 3, Kulcsár A. 2, VIRINCSIK 9 (6), KENYERES 3. Cs: Fekete (kapus), NÉMETH H. 1, Kovács T. 3, Grezner, Pápai, Tóth M., Sterbik. Edző: Pánczél Barabás
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–1. 8. p.: 4–1. 15. p.: 6–4. 18. p.: 8–4. 24. p.: 10–8. 28. p.: 10–10. 35. p.: 14–13. 38. p.: 15–16. 44. p.: 19–18. 49. p.: 22–19. 52. p.: 22–21. 57. p.: 23–24
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/6

Mindkét csapatot sérülések tizedelték: az Esztergomból Borbás, Csernus, Lánczos, míg a Cornexiből Deli hiányzott. A hazaiak igen nagy akarással és jól is játszottak, a félidő hajrájáig vezettek egy-két góllal. A szünet után nagyon bekeményített a vendégcsapat, egymás után állították ki a játékosait, sőt a 46. percben hármas emberelőnyhöz jutott a hazai együttes. Izzott a hangulat a csarnokban, de aztán a mérkőzés befejezése előtt a vendégeknél beállt Németh, és a válogatott játékos nemcsak felpezsdítette csapata játékát, hanem gólt is dobott. A Cornexi győztes találatát az utolsó másodpercben Kulcsár szerezte. A hazai csapat csupán rutintalanságának tudhatja be a minimális és érdemtelen vereséget.

Mestermérleg
Laurencz László: – Kár!
Pánczél Barabás: – A nagyon jól küzdő Esztergomot csak óriási izgalmak között tudtuk legyőzni. Igaz, ehhez az Esztergom segítséget is kapott.

PEAC-PIKKER–DVSC-Valdor 32–33 (13–17)
Pécs, 500 néző. V: Marczi, Skriba
PEAC: JUHÁSZ – PERINGER 5, Jenőfi 4, Schmidt 1, Savanyú 2, CSÍKOS 9 (2), Kári Horváth 4. Cs: Takaró (kapus), Kévés 4, Székely 1, Lutz 1, Tomasovics 1. Edző: Danyi Gábor
DVSC: Szász –KEREKI 7, GALAI 7 (2), Madai 1, Nyilas 4, Szűcs 4, ORBÁN 4. Cs: Szamozvanova (kapus), Sütő M., SZABADOS 6, Nagy. Edző: Komáromi Ákos
Az eredmény alakulása. 8. p.: 6–6. 14. p.: 6–10. 21. p.: 9–14. 30. p.: 12–17. 33. p.: 13–19. 49. p.: 23–28. 58. p.: 32–32
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
A debreceniek többször is öt góllal vezettek, a PEAC azonban ledolgozta a hátrányát, és izgalmassá tette az utolsó perceket. A kettős emberhátrányba kerülő pécsi együttes másfél perccel a lefújás előtt, egygólos vendégvezetésnél labdához jutott, de lövéshez nem, így nem tudott élni a lehetőséggel.

Danyi Gábor: –Nem érdemeltünk vereséget.
Komáromi Ákos: – Végre sikerült nyernünk!

Győri Graboplast ETO KC–Liss-Hódmezővásárhelyi NKC 28–26 (15–14)
Győr, 1500 néző
V: Horváth J., Németh Cs.
GYÔR: Sirina – Lovász, Mehlmann 2, GÖRBICZ 9 (4), DOKICS 5, Nitescu 4 (2), Vérten. Cs: Petróczi (kapus), Mörtel 5 (2), Köbli 2, Jókai, Bódi 1. Edző: Róth Kálmán
HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: Vörös – VIRÁG 6, Prok 1, KOCSIK 4 (3), Nikolics 3 (1), Kósa 3, BAUNOK 3. Cs: Szabó K. (kapus), Kocsis 1, Gaál 3, Szabó V. 1, Mucsi 1 (1). Edző: Farkas József
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–2. 10. p.: 4–6. 16. p.: 6–9. 26. p.: 11–13. 31. p.: 16–14. 35. p.: 18–19. 44. p.: 23–20. 50. p.: 27–21
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 9/8, ill. 5/5
Dunaújvárosi formájában kezdett a Győr. Ezúttal is Görbicz szerezte a találkozó első gólját, de ezt követően felülkerekedett a sokkal harcosabban, elszántabban küzdő, szervezettebben játszó vendégcsapat. A vásárhelyiek rendre két-három góllal vezettek, az ETO négyszer egyenlített, de mindig a vendégek tudtak újítani. A győriek játékából nemcsak a motiváció hiányzott, de a tűz is, és elemi technikai hibák sorozatát követték el. Csak a 29. percben tudtak ismét előnyt szerezni, amikor kettős emberelőnybe kerültek (Prokot sportszerűtlenségért piros lappal kizárták). A fordulás után valamivel harcosabban, nagyobb akarattal küzdött a Róth-csapat, de a játékában továbbra is rengeteg volt a hiba, ziccerek sorozatát hagyta ki. A 45. percben Nitescut harmadik kiállítása után kizárták a játékból. A Győr végül nagyon küzdelmes, sok szabálytalansággal tarkított mérkőzésen kiszenvedte a győzelmet.

Róth Kálmán: – Egy-két kulcsemberünk produkcióján most már komolyan el kell gondolkodnunk.
Farkas József: – Új szabályt fedeztem fel a kézilabdában, százhetven centi alatt mindent lehet.