2003.03.08. 22:05
Nők

Herz-FTC–Vác NK 35–27 (22–9)

Kőbányai út, 500 néző. V: Bacs, Dravecz
FTC: Sugár – Mraviková 2, BENYÁTS 6 (1), SITI 4, Uhraková 1, FARKAS 5 (1), LÔWY 5. Cs: Miklosová (kapus), Kovács 1, Pádár M. 3 (1), Kirsner 3, Tóth 2, Barna 3, Pádár I. Edző: Németh András
VÁC: Gridnyeva – Berta 2, HORNYÁK 6, Ôri 2, Csenki 1, MÁTYÁS 9 (5), Hajdu 2. Cs: Gráner 2 (1), Moszkovaja, Stiener 2, Povázsay 1. Edző: Hajdu János
Az eredmény alakulása. 7. p.: 7–2. 22. p.: 19–7. 39. p.: 28–10. 54. p.: 31–22
Kiállítások: 8 ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 10/6
A rendezők a találkozó előtt felhívták a figyelmet, hogy a közönség segítse az IHF bázeli központjába elküldött szavazataival Farkas Ágnest ahhoz, hogy ő kapja a legtöbb szavazatot a Világ legjobb kézilabdázója 2002 választáson. A potenciális ünnepelt lelkesen vetette magát a küzdelembe, de társaira se lehetett panasza Németh András mesternek. Benyáts és Uhraková erőtől duzzadó játéka mellett Siti és Lőwy szellemes góljait ünnepelte a közönség, miközben a váciak kihagyták a büntetőiket, eladták a labdát. Tíz percig a hazai cseresor is növelte az előnyt, majd elkezdett bakizni, és a vendégek a példásan küzdő Hornyák, valamint a feljavult Mátyás vezérletével csökkentették a fiaskó különbségét. A játékvezetők rengeteget mozogtak, s ez mintha felőrölte volna erejüket.

Mestermérleg
Németh András:
– Az első félidőben a mostanában megszokott teljesítményt nyújtotta a csapat, a második sorunk produkciója azonban a nullával volt egyenlő.
Hajdu János: – Az eredménnyel a vereség ellenére nem vagyok elégedetlen. Az első félidei produkciónk meghatározta a találkozó végkimenetelét. Sok sikert kívánok a Fradinak a Bajnokok Ligájában.

Túrkevei SE-Solar Agrofólia-Kevehús–PEAC-Pikker 28–27 (13–13)
Túrkeve, 400 néző. V: Nagy F., Túróczy
TÚRKEVE: Hodroga – TAMÁS 5, TAKÁCS 2, Szabó 2, Horváth 1, JÁNICS 10 (5), KÁNYA 5. Cs: Flick (kapus), Madar 1, Zelei 2, Ducza. Edző: Török Róbert
PÉCS: Takaró – KÁRI HORVÁTH 3, CSÍKOS 13 (9), SZŰCS 1, Lutz 1, Peringer 1, Jenőfi 2. Cs: Juhász (kapus), Székely, Kévés 4, Tomasovics 1, Klász 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása: 9. p.: 2–6. 18. p.: 6–7. 24. p.: 12–11. 35. p.: 14–17. 43. p.: 19–19. 51. p.: 22–23.
Kiállítások: 22, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 9/9
Nincs már pont nélküli csapat a bajnokságban, mert az alapszakasz utolsó mérkőzésén megszerezte első győzelmét a Túrkeve. Talán Madar korai sérülése és kiválása okozott némi tanácstalanságot a hazaiaknál, mert a Pécs rendkívül bátor, de főleg hatékony játékával meglepte ellenfelét a találkozó elején. Amikor alábbhagyott a vendégek lendülete, s a Kevehús védekezése is összeállt, szorosabb lett az állás. A kiállítások mérkőzésén a fordulás után kiegyenlített játék folyt, és a hajrában a mindenáron győzni akaró hazai együttes megérdemelten szerzett két pontot.

Török Róbert:
– Erre vártunk már a bajnokság kezdete óta. Kár, hogy nem volt minden mérkőzésen nőnap.
Danyi Gábor: – Megint a végjátékot nem bírtuk lelkileg, s nem tudtunk összpontosítani.

Liss-Hódmezővásárhelyi NKC–Vasas 35–27 (17–12)
Hódmezővásárhely, 800 néző. V: Láda, Sebők
HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: Szabó K. – VIRÁG 7, Kósa 1, KOCSIK 9 (4), Prok 2, Kocsis 2, Baunok 2. Cs: Vörös (kapus), NIKOLICS 6 (2), Gaál 1, SZABÓ V. 4, Szendrei 1, Sztvorecz. Edző: Farkas József
VASAS: Bartus – Böde 3, Szélesi, Kovásznai 1, PÁSZTOR 7, Csernova 6 (5), Koroknai 3. Cs: Pastrovics (kapus), Balogh 3, Orosz 2, Kóréh 1, Kamper, Ábrahám 1, Blaskovits. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása: 5. p.: 1–2. 11. p.: 7–3. 18. p.: 10–7. 27. p.: 15–11. 36. p.: 19–16 . 43. p.: 22–19. 53. p.: 32–20. 58. p.: 34–26
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/6, ill. 5/5
Az alapszakasz utolsó, mindkét csapat számára tét nélküli meccsén csendes mederben csordogáltak az események. A vásárhelyiek könnyedén növelték előnyüket, míg a vendégek hiába igyekeztek, nem tudták megnehezíteni az ellenfél dolgát. A fordulást követően lelkesebben játszott a Vasas, átmenetileg csökkentette is a különbséget. A hazaiaknak azonban elég volt tíz perc fegyelmezett, pontos és látványos játék ahhoz, hogy bebiztosítsák: megérdemelték fölényes győzelmüket.

Farkas József:
– Örülök, hogy tudtunk néhány taktikai elemet gyakorolni.
Köstner Vilmos: – Idényvégi játék volt, remélem, hogy ez csak az alapszakaszra, és nem a rájátszásra vonatkozik.

Férfiak

Százhalombatta–Pestlőrinc-Elektromos 30–28 (14–14)

Százhalombatta, 500 néző. V: Bonifert, Serfőző
SZÁZHALOMBATTA: Novák – TOMBOR 12 (4), Kiss 1, Molnár 4, GOLOVIN 1, KAPLONYI 8, Fónyad 1. Cs: CZIRÁKI (kapus), Pásztor (kapus), Lopez 3, Struhár, Fejes, Balázs. Edző: Hemela Zsolt
ELEKTROMOS: Marchis – Savon 4 (1), FREY T. 14 (6), Józsa D. 2, Molnár Z., HARSÁNYI 3, Forgács 1. Cs: Nagy Z., Ihász (kapusok), Bör-csök 1, Tamás 3, Frey J., Szabó T., Vaiser. Edző: Győrfi János
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–1. 11. p.: 4–6. 17. p.: 7–9. 20. p.: 10–10. 25. p.: 13–11. 35. p.: 18–17. 37. p.: 20–17. 40. p.: 21–18. 46. p.: 26–21. 52. p.: 28–24. 55. p.: 29–26
Kiállítások: 18, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 9/7

Hemela Zsolt:
– A mai este a boldogságé és az örömé. A holnap estéért pedig izgulhatunk.
Győrfi János: – Izgalmas, kemény mérkőzés volt. A második félidő elején elkövetett hibáinkat a későbbiek folyamán már nem tudtuk jóvátenni.