2003.04.04. 21:47
Férfiak, az 1–6. helyért

Pick-Szeged–Ceglédi KK 45–22 (25–12)

Szeged, 800 néző. V: Nagy Sz., Túróczi
SZEGED: PERGER – BERTA 6, Laluska, Doros 1, MEZEI 6, Buday 5, Matics 3. Cs: Puljezsevics, Nagy L. (kapusok), KOTORMÁN 8 (1), Eklemovics 5, VADKERTI 7, Ilyés 2, Habuczki 2 (2). Edző: Dragan Djukics
CEGLÉD: Erdélyi – Laurencz 2, Bendó 2 (1), JÓZSA M. 6, Dengi, SZABÓ GY. 6, Varga P. 3. Cs: Fekete (kapus), Földi 3. Edző: Nagy Károly
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Az eredmény alakulása. 7. p.: 4–2. 12. p.: 10–5. 17. p.: 13–7. 26. p.: 21–10. 38. p.: 32–14. 45. p.: 34–17. 50. p.: 37–19. 57. p.: 43–21

A szerdai, Dunaferr elleni rangadóra készülő Pick-Szeged biztos, nagy különbségű győzelmet aratott a tartalékos Cegléd ellen. Az első félidőben a hazaiaknál Kotormán Attila vitte a prímet, míg a vendégeknél Szabó György villogott. A szünet után elsősorban Vadkerti Attila eredményességének köszönhetően nőtt a vendéglátók előnye. Az 54. percben keresztszalagműtétje után először lépett pályára Habuczki Tamás, aki két büntetőt lőtt.

Mestermérleg
Dragan Djukics:
– A gólparádé ellenére sok javítanivalót láttam játékunkban. Ezt a jövő heti rangadóig el kell végeznünk.
Nagy Károly: – Nehéz helyzetben vagyunk, de bizakodva várjuk a folytatást.

Tatabányai Carbonex KC–Győri Tento ETO 26–22 (11–7)
Tatabánya, 1000 néző. V: Oláh, Szelecz
TATABÁNYA: PULAY – Kuzma 1, Serfel 1, Hímer, Tímár, Fülöp, KISS I. 7. Cs: Nagy P. (kapus), PAVLOVICS 4, KRANCZ 6, TÖRÔ 5 (1), Borsos 2, Lengyel M. Edző: Kanyó Antal
GYÔR: Gerháth – Iváncsik T. 2, Horváth Sz. 2, Herbert 2, Kánya 1, MIKES 4, Konkoly 1. Cs: TATAI (kapus), BAKOS 7 (1), Kovács J., Szabó P. 2 (2), Bősze, Horváth R. 1, Remete. Edző: Tóth László
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3

A térdszalaghúzódást szenvedő Hímer Zoltán kivált a játékból. Biztos vezetése tudatában a Tatabánya többször eladta a labdát, és előfordult, hogy akkor sem tudott a kapuba találni, amikor Tóth László mester támadásban a kapus helyére is mezőnyjátékost állított be.

Kanyó Antal:
– Ötvennyolc perc remek játék után a kétperces rövidzárlat okozta, hogy a különbség nem lett nagyobb.
Tóth László: – Az alapszakaszban és a rájátszásban is négy gól volt a különbség, ősszel azonban sokkal tisztességesebben játszottunk.
A 7–12. helyért

Százhalombatta–Diacell Pécsi KK 29–28 (14–9)

Százhalombatta, 400 néző.
V: Klúcsó, Lekrinszki
SZÁZHALOMBATTA: NOVÁK – Tombor 4 (1), Kiss, Fejes 3, LOPEZ 7, Kaplonyi 2, FARKAS 6. Cs: Cziráki, Pásztor (kapusok), Struhár, Molnár 2, FONYAD 4, Balázs, Golivin 1. Edző: Hemela Zsolt
PÉCS: SZENTE –ERDÉLYI 4, Szobol 4, SZÖGI 6 (1), LÉVAY 6, Bursac 4, Németh A. 1. Cs: Balló (kapus), Kovács G., Werner, Kokas, KOVÁCS ZS. 3, Császár. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–2. 10. p.: 3–4. 17. p.: 8–6. 23. p.: 11–8. 27. p.: 13–9. 36. p.: 15–12. 42. p.: 18–17. 46. p.: 21–20. 51. p.: 23–24. 55. p.: 25–26
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/1

A félidő közepéig fokozatosan elhúzott a Batta, és a szünetig jelentős előnyre tett szert. Úgy nézett ki, hogy ez a mérkőzés végéig kitart, de a második félidőben a Pécs feltámadt. A hazaiaknál sérülés miatt Kiss és Farkas nem tudott játszani, ez meglátszott a csapat teljesítményén. Előbb kiegyenlített, majd a vezetést is átvette a Pécs. A hajrában hatalmas izgalmak közepette újítani tudott a hazai csapat, és lelkesedésének köszönhetően megérdemelten tartotta otthon a két pontot.

Hemela Zsolt:
– Szívünknek és akaratunknak köszönhetjük ezt a győzelmet. Külön öröm, hogy ez visszatérő jelenség.
Füzesi Ferenc: – A hajrában, amikor legjobban kellett volna iparkodnunk, megremegett a kezünk.
Nők, a 7–12. helyért

Bp. Kőbánya-Spartacus–Vasas 29–24 (13–14)

Fáy utca, 100 néző. V: Horváth J., Németh Cs.
SPARTACUS: MÁTYÁS – NAGY 4, Andrási 1, Baboly 1, HALMAI 5, VIGLÁSI 12 (5), KOVÁCS 4. Cs: Orsós (kapus), Gálhidi 2, Huszák. Edző: Horváth Ervin
VASAS: Pastrovits – Böde 4, SZÉLESI 4, Pásztor Zs. 3, CSERNOVA 11 (4), Koroknai 1, Ábrahám 1. Cs: Bartus (kapus), Orosz, Blaskovits. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 7. p.: 4–1. 14. p.: 6–6. 23. p.: 9–11. 35. p.: 14–18. 47. p.: 23–20
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4
Frissebben kezdtek a hazaiak, ám hamar elfogyott az előnyük. A második játékrész elején elhúzott a Vasas, azonban ezzel el is lőtte puskaporát. A hazaiak az eredményesen és hasznosan játszó Viglási vezérletével fordítottak, és biztosan diadalmaskodtak.

Horváth Ervin:
– Az első félidőben sokat kapkodtunk, ami meg is látszott az eredményen. Azért néha az edző élete is lehet szép.
Köstner Vilmos: –Ismét megírtuk a szokásos Vasas–Spartacus forgatókönyvet.

DVSC-Valdor–Túrkevei Solar Agrofólia-Kevehús 40–25 (21–9)
Debrecen, 400 néző. V: Herczeg, Sápi
DVSC: Szász – Kereki 6, Madai 3, Nyilas 2, SZŰCS 6, SÜTÔ M. 5, ORBÁN 7. Cs: Szamozvanova, Kolsofszki (kapusok), Galai 6 (1), Juhász 2, Szabados 2, Trbojevics 1, Nagy K. Edző: Komáromi Ákos
TÚRKEVE: Flick – Zelei, TAMÁS 7, SZABÓ T. 9 (1), Horváth B. 1, Jánics 2 (1), Kánya 2. Cs: Hodroga (kapus), Vasas 1, Madar 1, Takács 1, Ducza 1. Edző: Török Róbert
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–1. 11. p.: 8–3. 45. p.: 30–15. 54. p.: 35–19
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/2

Komáromi Ákos:
– Ekkora különbséggel is megérdemelten győztünk.
Török Róbert: – Idegenben nem rossz a huszonöt dobott gól, de a védekezéssel keveset törődtünk.
Az állás, nők, 7-12.
7. K. Spartacus 12 9 1 2 349–301 19
8. DVSC 12 8 1 3 350–303 17
9. Vác 11 8 3 321–257 16
10. Vasas 12 5 7 322–319 10
11. Pécs 11 3 8 259–312 6
12. Túrkeve 12 1 11 254–363 2